26 Юли 2025събота04:56 ч.

Задържаха Георги Семерджиев в Барселона

автор:Дума

visibility 995

Говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова потвърди пред медиите по време на брифинг, че Георги Семерджиев - Шопа, е задържан от властите в Испания в град Барселона.

Прокуратурата е започнала разследване срещу него за укривателство и той е обвинен задочно,пише БТА. Вчера прокуратурата е издала Европейска заповед за арест спрямо него, а днес сутринта той е установен при полицейска проверка. Предстои испанският съд да реши дали да го екстрадира у нас.

Прокурор Арнаудова отбеляза още, че не й е известно срещу Семрджиев да има разследвания у нас, по които той да е бил издирван. И коментира, че още няма информация от испанските власти кога ще бъде разгледано искането за екстрадиция на семейство Арабаджиеви.

По разследването срещу кмета на Стрелча Стойно Чачов прокурор Арнаудова разясни, че вчера в прокуратурата е получен сигнал от служител на общината. В него се казва, че през 2016 г. кметът е накарал 17 свои служители да подпишат молби за назначаване и напускане, но без дата, след което ги е събрал. Сигналоподателят е подписал такава молба за напускане и кметът го е освободил.

Срещу кмета е започнало разследване за принуда. Документите, събрани от него, все още не са открити. Всички 17 служители заявяват, че под заплаха за дисциплинарно уволнение са подали молби за напускане без посочена дата.

Утре наблюдаващият прокурор ще вземе решение за ангажиране на наказателна отговорност на кмета на Стрелча, каза още прокурор Арнаудова. Според нея дори и да не се открият документите престъплението може да се докаже чрез свидетелски показания.

Говорителят на главния прокурор съобщи още, че са задържани четири пълнолетни лица от прокуратурата в Плевен, във връзка със случая от 5 март за изнудване и тормоз на деца в училище. Ще бъде поискано от съда задържаните да бъдат оставени за постоянно в ареста.

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 579

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 592

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 636

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 587

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 619

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 564

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 639

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 672

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 643

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 2785

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ