22 Февруари 2026неделя16:31 ч.

Закриват ареста в Силистра

/ брой: 119

автор:Дума

visibility 397

Предложение на Главната дирекция "Изпълнение на наказанията" за оптимизация на структурите на арестите и затворите предвижда закриване на ареста в Силистра. За това съобщиха от  синдикалната организация в града. Така ще се наложи прехвърлянето на задържаните в Добрич и разпределяне на служителите по график към службите в Добрич и Варна. Това означава работещите да пътуват от 200 до 300 км дневно в двете посоки, за да отидат на работа. Служителите са на мнение, че това ако се случи, ще бъдат принудени да напуснат. Изчисленията показват, че при 15 дежурства на месец по 12-часови смени, на човек пътуването ще излиза около 1200 лева. Дирекцията не поема пътните разходи и квартири.
Георги Тодоров, Иван Марчев и Борислав Борисов споделят общото мнение, че няма нищо лошо в оптимизация на структурите, но че конкретното предложение за Силистра не е обмислено и от него ще пострадат и работещите, и техните семейства.
Преди по-малко от месец, когато синдикалните дружества на "Затвори и арести" излязоха на протест, работещите в Силистра подкрепиха колегите си в исканията не само за повишение на трудовите възнаграждения, но посочиха, че има нужда и от подобряване условията на труд. В отговор научават, че има изпратено предложение до правосъдния министър Надежда Йорданова за реорганизация на арестите в Силистра, Велико Търново, Сандански, Кърджали и Смолян. За Силистра и Смолян се посочва, че не са достатъчно натоварени и следва да бъдат закрити.
Справките показват, че арестът в Силистра работи на над 50% средномесечна натовареност, казват служителите.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ