18 Септември 2025четвъртък11:38 ч.

Зам.-министър Ненков иска други болници да дадат 400 бона на ловешката

/ брой: 129

автор:Евгения Младенова

visibility 2987

400 хил. лв. от други държавни болници търси зам.-министърът на здравеопазването д-р Мирослав Ненков, за да се изплатят заплатите за април и остатъкът от февруари на персонала на ловешката. Това стана ясно на среща с персонала в понеделник. Средствата ще са под формата на заем, но засега не е ясно кога ще се връщат. Ненков призна, че 2 болници вече са отказали.
"Ами ако нито една болница не даде заем?", попита от залата лаборантка. "Как се сетихте това да ме питате?", отговори с въпрос зам.-министърът на фона на неодобрително жужене. "В касата на болницата няма нито лев. Кредиторите са запорирали сметките й", описа ситуацията Ненков и се обърна към дошлите в залата: "За да съществува тази болница, тежестта пада върху вас. Ваше е решението дали да останете!" На въпрос от залата дали би живял 4 месеца без заплата, зам.-министърът призна, че не би.
Според плана на МЗ състоянието на ловешката болница трябва да се подобри до 6 месеца. От понеделник в болницата е назначен прокурист - лапароскопският хирург д-р Георги Васев от столичната "Токуда". "МЗ командирова двама финансисти и един юрист, които имат за задача да анализират текущото състояние на болницата - къде отиват харчовете и откъде са приходите, като целта е да бъдат набелязани стъпки за намаляването на дълговете и вдигане на запорите", става ясно от съобщение на МЗ.
Ненков смята, че досега управлението на болницата било некадърно и безхаберно. Той обяви известния вече факт, че договорът с "Кардиолайф" не бил неизгоден. За периода на неговото действие приходите били над 14,4 млн. лв., като 90% от парите отивали при външната фирма. Зам.-министърът отказа да отговори на въпроси от народния представител от "БСП за България" Милко Недялков за лицензирането на новата частна болница в Ловеч и отнемането на пациенти по доходоносни пътеки, защото те не били в темата.



В понеделник бе представен новият прокурист на МБАЛ "Проф. д-р Параскев Стоянов" в Ловеч

снимка МЗ

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 64

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 67

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 57

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 64

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 57

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 62

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 55

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 58

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 56

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 56

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 61

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ