02 Май 2026събота09:29 ч.

Сцена

Премиера

"Записки от подземието" в Столичния куклен театър

/ брой: 77

автор:Светлана Панчева

visibility 3179

Спектакълът на младия режисьор Стефан Димитров "Записки от подземието" по произведението на Ф. М. Достоевски всъщност е негов дипломен проект в специалността "Режисура за сценични изкуства" в класа на проф. Красимир Спасов в Театралната академия. И, разбира се, се играе в отдела за възрастни в Столичния куклен театър.
В сценичния вариант на произведението екипът тръгва от мисълта на Достоевски, че трагедията се състои в знанието, че има нещо по-добро, което не може да бъде постигнато... И продължава да изследва темата за изначално погрешното убеждение на човечеството, че нашият свят е устойчив, докато всъщност той е толкова крехък и раним. В сложната и драматична тъкан на представлението се потапят актьорите Мила Коларова и Тигран Торосян, а сценичната среда и костюмите са създадени от Петя Димитрова и Димитър Димитров.





Снимки Гергана Дамянова


 

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 5293

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 5622

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 5367

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 1598

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 6075

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 1729

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 1920

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 1633

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ