15 Септември 2025понеделник14:36 ч.

Заради меле в заведение МВР привиква кримиконтингента

/ брой: 155

автор:Дума

visibility 1348

Целият криминален контингент ще бъде привикан в полицията, за да се установят преките извършители на меле в столично заведение. Тази закана отправи директорът на СДВР комисар Георги Хаджиев. В понеделник около 18 ч. 7-8 мъже влезли в заведението на бул. "Тодор Каблешков" в София и започнали да обръщат маси и столове, разпорили с нож част от меката мебел. Те търсели управителя, а след като разбрали, че го няма, посъветвали персонала да му каже "да се обади на когото трябва" и си тръгнали. 

Часове по-късно отношение по нападението взе и Бойко Борисов. Премиерът нареди полицията да предприеме бързи действия, за да установи всички извършители на погрома. Той дори нареди бързо да има арестувани. "Недопустимо е през 2019 г. да се случват подобни неща. Тези времена отдавна отминаха. Ние няма да допуснем такива действия и няма да ги толерираме", каза главният секретар на МВР Ивайло Иванов след среща в Министерския съвет. Той съобщи, че вече са установени трима от шестимата извършители. Един от тях, както и един от собствениците на заведението, вече са задържани.

Иванов се възмути, че по случая сигнал в МВР не е подаван, полицията се самосезирала по информации в медиите. "Можеше да сигнализира първо на нас, а не в социалните мрежи. Ако толкова се страхуваше, трябваше да се обади първо на нас", настоя главният секретар на МВР. Той обясни, че се работи по няколко версии, като основната е финансови неуредици между партньорите.

Част от училищата вече започват учебния ден по-късно

автор:Дума

visibility 44

/ брой: 171

Ваксината срещу варицела става задължителна от 2026 г.

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 171

Продължава пожарът в Природния парк "Рилски манастир"

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 171

Бедственото положение в Плевенско е удължено до 1 октомври

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 48

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 42

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 43

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 44

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 41

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 42

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 38

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 40

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 43

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 44

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ