27 Юли 2026понеделник19:54 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Затвориха педиатрията в Берковица заради липсата на лекари

/ брой: 109

автор:Дума

visibility 658

Детското отделение в болницата в Берковица е затворено повече от седмица. Причината за това е липса на педиатри, които да работят в него, съобщи управителят на здравното заведение д-р Атанас Кирилов. Той уточни, че отделението не е закрито, а временно преустановява приема на пациенти поради обективни обстоятелства.
"Към момента завеждащият отделението е в продължителен болничен след хирургична интервенция и няма яснота кога ще се върне на работа. Другата лекарка, която е пенсионерка, е предупредила, че е на пределите на силите си и напуска от 1 юли. В момента тя е в отпуска", разказа д-р Кирилов. 
"Това отделение е жизнено важно за най-малките пациенти в региона. Преди да затворим, през него минаваха над 30 деца", посочи той.
Независимо че проблемът е бил обсъден на извънредна сесия на Общинския съвет, решение все още няма.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ