10 Юли 2025четвъртък16:47 ч.

Жълт код за поледици в 7 области на страната

автор:Дума

visibility 146

Жълт код за поледици е в сила за 7 области на страната, показва справка на НИМХ. Предупреждението е в сила за областите Видин, Монтана, Враца, София област и град, Перник и Кюстендил. В тези области ще има условия за поледици след полунощ и в сутрешните часове. Бъдете внимателни за обширни области със сняг и/или лед на пътя. Възможни са ограничения при дейности на открито. Внимавайте когато вървите, карате колело или шофирате при заледени повърхности.

През следващото денонощие времето в страната ще бъде облачно и на много места ще има превалявания от дъжд. След полунощ и в сутрешните часове, на места в Западна България, ще има условия за поледици. В Източна България ще духа до умерен южен вятър, като до вечерта вятърът в цялата страна ще се ориентира от запад-северозапад. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, а максималните между 5° и 10°, на места в Източна България до 12°-13°. Атмосферното налягане още малко ще се понижи и ще бъде близко до средното за месеца. В планините ще бъде облачно с валежи от дъжд, над 1200 метра от сняг. Ще духа умерен до силен вятър от югозапад, който постепенно ще се ориентира от северозапад. Максималната температура на 1200 метра 3-4°, на 2000 метра около минус 1°.

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ