07 Август 2025четвъртък16:33 ч.

Жителите на Рилци излязоха на пети протест заради водната криза

автор:Дума

visibility 462

На пети пореден  протест излязоха днес жителите на квартал Рилци и техни съграждани в Добрич, предава БНР. Недоволството на хората е срещу начина на управление на ВиК Добрич и все по-задълбочаващия се проблем с липсата на вода в редица квартали на областния център. Поводът този път е в нарушеното водоподаване в целия квартал от началото на месец август. ВиК-Добрич е държавно дружество, негов собственик е Министерството на регионалното развитие и благоустройството, за съжаление обаче през последната година то е по-известно като първенец в редица показатели от черната статистика – по задлъжнялост, по загуба на вода и по ниска събираемост. Вчера в община Добрич беше проведена среща между граждани, местна власт и представители на водното дружество. Набелязани бяха конкретни мерки за решаването на проблема с водоподаването към два от най-засегнатите квартали – Балик и Рилци.
На протеста присъстваха и общинските съветници в Добрич от БСП и от други политически сили.
Припомняме, че депутатът от ПГ "БСП за България" Даниел Йорданов съобщи преди дни, че е депозирал още на 23 август три въпроса към регионалното министерство по проблемите с водоснабдяването в Рилци.

 

Стоп на геноцида в Газа

автор:Дума

visibility 651

/ брой: 145

Продължават пожарите в страната: бедствено положение в Сакар

автор:Дума

visibility 608

/ брой: 145

Приеха нова програма за безопасност и здраве при работа

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 145

50 млн. ще плати бизнесът за пренастройване на касовите апарати

автор:Дума

visibility 633

/ брой: 145

Правителството одобри създаването на "Магазин за хората"

автор:Дума

visibility 628

/ брой: 145

Русия ограничава търговията с България и Румъния

автор:Дума

visibility 691

/ брой: 145

Гагаузия на протест в защита на лидерката си

автор:Дума

visibility 621

/ брой: 145

Пожари обхванаха и Западна Европа

автор:Дума

visibility 617

/ брой: 145

Социалните медии не вредели на децата

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 145

Прекратиха мандата на Милорад Додик

автор:Дума

visibility 631

/ брой: 145

Топката е в нашето поле

автор:Кирил Добрев

visibility 616

/ брой: 145

Касапи на демокрацията

автор:Юри Михалков

visibility 599

/ брой: 145

Инженери на дебилизацията

автор:Александър Симов

visibility 617

/ брой: 145

Пари, цени, еврозона - за камъчетата в цървулите ни

автор:Гарабед Минасян

visibility 551

/ брой: 145

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ