28 Юли 2026вторник00:25 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Живописни флуктуации подреди Цветан Лазаров в "Аспект"

/ брой: 96

автор:Веселка Венкова

visibility 1743

Флуктуация на вакуума във физиката е спонтанното раждане на двойка виртуални частици от нищото. По дефиниция във вакуума няма нищо, но вече е доказано, че той притежава енергия и това е една от странностите на Вселената. "Флуктуация на вакуума" е онасловил изложбата си в пловдивската галерия "Аспект" художникът Цветан Лазаров. И за да разберат почитателите на изобразителните изкуства, стоящи обикновено далеч от точните науки, теорията за флуктуация на вакуума "помирява" науката с Бога - и двете "религии" стигат до идеята за зараждане от нищото.
И в този вернисаж живописта на Лазаров е фигурална, но реалистична. Призрачни силуети и женски фигури изпълват нереална среда. Недоизказаност, напомняща действителността и някаква фикция за желано и съществуващо са ефирните му платна. Картините в "Аспект" са характерни за изразността му - приглушена и нежна цветова гама, изящен рисунък, деликатен намек за женски фигури, "разтварящи се" в цялостната композиция.
Изложбата живопис и скулптура може да бъде видяна под тепетата (от 27 април) до 17 май, защото първото гостуване на почти непознатия дотогава художник бе зашеметяващо и мотивира галеристката Олга Петрова да го покани отново. Публиката в Пловдив очевидно също е впечатлила твореца, защото Цветан Лазаров намери време сред постоянните си ангажименти към чуждестранни галерии да се подготви специално за поредното гостуване под тепетата.

Влиянието на европарите върху икономиката ще намалее

автор:Дума

visibility 1331

Дизелът отново стигна 1,72 евро за литър

автор:Дума

visibility 1130

Депозитите на домакинствата стигнаха 56,4 млрд. евро

автор:Дума

visibility 1093

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ