16 Август 2025събота04:56 ч.

„Европейската интеграция пред нови предизвикателства – ролята на Прогресивните сили“

автор:Дума

visibility 2574

На 27.11.2018 г. в Брюксел ще се проведе дискусия на тема „Европейската интеграция пред нови предизвикателства – ролята на Прогресивните сили“. Събитието се организира от Прогресивния форум в Европейския парламент – пространство за диалог на базата на взаимно доверие. По време на дискусията ще бъдат представени позициите и отговорите на изявени политици от различни политически семейства в опит да преодолеят различията по между си в полза на общите виждания и споделените ценности по отношение на предизвикателствата, пред които е изправена Европа днес.

Необходимостта от този диалог е по-голяма от всякога. Днес Европа е изправена пред последиците от строгите бюджетни съкращения, бежанската криза, климатичните промени и проваленият неолиберален икономически модел, който се отразяват крайно негативно върху ежедневния живот на хората и продължава да представлява заплаха за демократичните им права.

Членовете на Изпълнителния комитет на Прогресивния форум, сред които е и българският евродепутат от групата на Социалистите и демократите в ЕП Георги Пирински, работят за обединяване на усилията на прогресивните, левите, екологичните и социалните сили в Европа в борба за отстояване на общите им приоритети: устойчиво развитие, справедлив растеж, кохезионни политики, прозрачност, демокрация и мир!

 

 

08.11. 2018 г.

Брюксел

Офис на Георги Пирински

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 3045

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 3066

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 2940

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 3030

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 3529

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 3111

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 3256

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 3324

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 3074

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ