17 Август 2025неделя16:32 ч.

12 месеца извънредно положение в Италия заради рухналия мост

автор:Дума

visibility 600

Премиерът на Италия Джузепе Конте обяви извънредно положение в Италия за срок от 12 месеца заради трагедията с рухналия мост "Моранди" край Генуа. Той бе категоричен, че подобни инциденти са недопустими в модерното общество. Припомняме, че срутването на моста отне живота на 39 души, автомобили летяха над магистрален път и жилищни сгради от височина над 90 метра.
След трагедията правителството деблокира 5 милиона евро от фонда за извънредни ситуации. Започва процедура по отнемане на концесията на фирмата, обслужвала съоръжението.
Стана ясно и че в Италия ще бъде обявен ден на национален траур.
Междувременно в социалните мрежи се появи снимка, която показва как мостът започва да се разпада и се люлее във въздуха още няколко седмици преди рухването. Семействата на жертвите и местните жители изискват "виновните да платят". Експерти посочват, че строените в средата на миналия ХХ в. виадукти не са приспособени за днешния натоварен трафик.
 

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 7607

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 7450

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 7472

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 7437

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 7610

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 7406

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 7490

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 7475

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 7527

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 7568

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ