17 Август 2025неделя08:45 ч.

17 моста по "Хемус" и "Тракия" чакат ремонт

автор:Дума

visibility 452

Общо 17 моста по магистралите "Хемус" и "Тракия" се нуждаят от ремонт, защото са в лошо експлоатационно състояние. От тези 17 съоръжения до края на годината ще се ремонтират 5. Това обяви на брифинг в Министерски съвет регионалният министър Николай Нанков.
Припомняме, че миналата седмица, след тргедията със срутилия се магистрален мост в Генуа, премиерът Борисов разпореди спешно да се ремонтират всички мостове, виадукти и естакади, които са в лошо състояние.
Ресурсът за ремонтиране надхвърля над 150 милиона лева, уточни Нанков. Той припомни, че миналата година са били ремонтирани седем съоръжения по двете магистрали.
Нанков призова българските шофьори да бъдат много търпеливи, защото се образуват много големи тапи по магистралите. Водачите на тежки камиони също трябвало да проявят разбиране. За да се предотврати част от задръстванията по магистралите, тежкотоварните автомобили ще се пренасочат по стария алтернативен маршрут на АМ "Хемус".
 

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 7022

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 6889

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 6927

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 6863

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 7056

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 6858

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 6855

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 6905

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 6944

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 6973

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ