17 Август 2025неделя20:31 ч.

Александър Симов: Счупено е доверието, Борисов трябва да го осъзнае

автор:Дума

visibility 1679

Всяко решение на правителството оттук нататък ще се превръща в криза. Конструкцията вече е счупена. Въпросът е кога този, който твърдеше, че най- важната му задача е да запази конструкцията, ще го осъзнае. Счупено е доверието. С тези думи депутатът от БСП Александър Симов коментира пред БиТиВи продължаващите протести и оставката на Валери Симеонов. По думите му от лятото насам всяко важно решение на управляващите се превръща в обществена експлозия.
Опасявам се, че управляващите нямат лукса да могат да кажат, че тъмната, черна опозицията е организатор на всичко това, подчерта Симов. Има реален обществен процес, който събужда гражданско недоволство, а ако властта иска да обвини за всичко опозицията, това няма да реши проблема. Заплашена е прословутата "стабилност", предупреди социалистът.
За подадената от Валери Симеонов оставка Александър Симов коментира, че когато някой се оттегля по собствено решение, трябва да осъзнава защо се оттегля. Той нарече брифинга на вицепремиера апотеоз на цинизма. Депутатът се възмути, че Симеонов е обявил майките на деца с увреждания за инструмент на опозицията. Това решение на осъзнат човек ли ви се струва, попита Симов.
Колкото и да чуваме патетични уверения за добро управление, виждаме, че в Обединени Патриоти текат буреносни процеси. Мога да си представя как Сидеров и Симеонов ще съжителстват заедно на парламентарните банки, прогнозира още народният представител. Според него един от първите конфликти ще бъде за лидерството в парламентарната група на патриотите.
Всякакви уверения, че мнозинството е стабилно и че управлението знае какво прави, звучат като красиво пожелание, изпразнено от реален смисъл, категоричен бе Симов. Той е убеден, че доверието към управлението пада. Не вярвам, че нещо е в състояние да спре отлива на доверие, каза още той.
Дали ще се удължи животът на сегашния кабинет - това е като да се опитваш да вдъхнеш живот на мъртво тяло. Според мен политическите събития се движат със страшна сила. Има процеси, изтървани от контрол, и не вярвам властта, в този си вид, да изкара до европейските избори, подчерта Александър Симов. Той уточни, че БСП подкрепя, но не стои зад протестите и определи демонстрациите като естесвен процес за недоволство.

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 7710

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 7561

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 7572

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 7545

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 7734

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 7507

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 7613

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 7593

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 7631

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 7697

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ