Аржентина взе 1 гейм

Волейболистите се изравняват с Бразилия на върха в група А

/ брой: 144

visibility 19

България спечели и четвъртия си мач в група "А" на Световната лига, след като обърна драматично с 3:1 гейма (17:25, 25:19, 25:21, 31:29) Аржентина отново пред 12 500 зрители в "Арена Армеец". Така нашите се изравниха на върха с лидера и фаворит в групата Бразилия с по 11 т.
В препълнената зала аржентинците поведоха в началото и не изпуснаха аванса си до края на първата част, която спечелиха с 25:17. Нашите се събудиха и във втората част поведоха с 16:10 и изравниха геймовете след 25:19. Третата част отново беше равностойна, но след втората техническа пауза отново скършихме аржентинците на блок и измъкнахме успеха с 25:21. Гостите се опитаха да се върнат в мача със силни атаки, а в края нашите спасиха 5 геймбола, преди Стоян Самунев отново с блокада да затвори мача след 31:29 и след близо 2 часа игра.
Най-резултатен отново беше Цветан Соколов с 23 т., а капитанът Тодор Алексиев добави 21.
На нашите предстоят 2 тежки гостувания на САЩ и Бразилия преди последните домакински мачове с Полша във Варна.
Камило Плачи, селекционер на България:
 "Аржентина игра различно в сравнение с вчера. Истинският мач между двата отбора беше тази вечер. Гостите бяха по-добри в атака и  на блок в сравнение с първата среща. Имахме затруднения в някои ситуации на блок. Сервисът ни не работеше. Хареса ми целият отбор. Успяхме да излезем от един много тежък момент в третия гейм. Всички състезатели помогнаха на тима. Демонстрирахме добър колектив."
Теодор Салпаров, либеро:
"Бяхме на косъм, но важна е победата. Не започнахме толкова добре, но хубавото е, че после се коригирахме и започнахме да играем както трябва. Хубаво е да има такива мачове. Действително имаше и една съдийска тесла срещу гостите, но какво да направим, играем вкъщи, така че трябва да ни помагат и съдиите. Важна е победата и продължаваме напред. Нямам никакви проблеми, има лек оток на крака, но казват, че е нормално. Продължавам да слагам лед, да правя терапия и се надявам да не се случи нещо по-опасно."
България - Аржентина 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 31:29)
България: Георги Братоев 5, Цветан Соколов 23, Тодор Алексиев 21, Тодор Скримов 4, Светослав Гоцев 5, Виктор Йосифов 11, Теодор Салпаров - либеро (Валентин Братоев, Николай Учиков,Добромир Димитров, Стоян Самунев)
 Аржентина: Себастиан Соле, Федерико Перейра 10, Пабло Крер 10, Лусиано де Чеко 4, Бруно Романути 17, Пабло Банголеа 8, Алексис Гонсалес - либеро (Иван Кастелани 3, Николас Уриарте, Кристиан Поглажен, Родриго Кирога 1, Мартин Рамос)

Франция - Полша 3:2 (25:23, 21:25, 22:25, 25:21, 15:11); 3:2 (25:21, 23:25, 25:20, 21:25, 15:13); БЪЛГАРИЯ - Аржентина 3:0 (25:18, 25:21, 25:16); 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 31:29)
1. Бразилия    4    4    0    12:3    11
2. БЪЛГАРИЯ    4    4    0    12:3    11
3. САЩ            4    3    1    10:6     8
4. Франция    6    2    4    10:16     4
5. Аржентина    6    1    5    5:16     3
6. Полша        4    0    4    7:12     3
IV кръг: 28 юни (петък): Бразилия - Франция;  Полша - Аржентина; 29 юни: САЩ - България (TВ7); 30 юни: САЩ - БЪЛГАРИЯ (TВ7); Полша - Аржентина
V кръг: 5 юли (петък): 16,00 ч.: Бразилия - БЪЛГАРИЯ (TВ7); 21,15 ч.: Полша - САЩ (Нюз7); 6 юли: Аржентина - Франция; Бразилия - БЪЛГАРИЯ (TВ7); 7 юли: Аржентина - Франция; Полша - САЩ (Нюз7)