20 Май 2024понеделник07:55 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Прогноза:

Българската икономика ще расте по-бавно от глобалната

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 321

Икономиката на България ще се развива с по-слаб ръст от глобалния, като през 2021 г. ще нарасне с 3,5%, а през 2022 г. - с 3,8%. В същото време обаче се очаква увеличение на глобалната икономика с 5,5% през 2021 г. и 4,2% през 2022 г., става ясно от нов анализ на застрахователя на търговски кредити "Euler Hermes". За еврозоната очертаващите се перспективи са 5% увеличение за 2021 и 4,2% за 2022 г. Несигурността за икономическото развитие експертите обвързват с няколко фактора. Много сериозно влияние оказва прекъсването на веригите за доставка, което изненада света в условията на неочаквано бърз растеж след пандемията. Възстановяването им според експертите ще се случи чак през 2023 г. Според доклада и към момента икономиките на развиващите се държави се оказват по-уязвими и в невъзможност да наваксат изоставането. Основна причина за това е забавянето във ваксинацията на населението и по-малките ресурси за гъвкави политики в подкрепа на местните икономики.

Докладът на "Euler Hermes" предупреждава и за продължаващ ръст на инфлацията, като за 2021 г. тя се очаква да достигне 2,2% в еврозоната и 4,1% в САЩ. Въпреки че през 2022 г. експертите очакват забавяне на тенденцията, тя ще остане възходяща, а в определени сектори се очаква да е значително по-висока от средното. Сред тях са производството на автомобили, строителните материали, както и търговията на дребно и логистичните и складови услуги.

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1435

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1386

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1408

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 1530

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1454

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1549

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1352

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 1665

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1640

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1551

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ