27 Февруари 2026петък21:58 ч.

Бедна ти е фантазията

/ брой: 145

автор:Лозан Такев

visibility 5608

Това наистина може да се случи само в страната на неограничените възможности... Има и такава страна на Балканите. Почти всеки втори и трети трудещ се у нас се труди яко и почти не ползва годишен платен отпуск, е видно от последните известени новини. Почти всеки втори и трети трудещ се у нас има да получава по 10-15, а  по-близо до властимащите и по 20-30 хил. лв. само от от неизползвани дни от годишния отпуск! Цяло лято институции, държавни обединения, академии, вузове, институти, особено парламентарните структури и техните служители почти не работят, а се оказва на практика, че там кипи неуморен и незаменим труд. А по кодекса на труда всеки трябва да отпочине и да възстанови силите си за нови дела.
   У нас, както винаги има и твърде често обратни... примери. Всички знаем не един и двама народни представители, особено един, които за последните 15-20 години я имат, я нямат седем-осем работни посещения в парламента - когато депутатите са заклевали примерно... В останалото време са в годишен отпуск. И няма да се очудя, ако и те имат да получават обезщетения за неизползвани годишни отпуски, вместо необходимост да отработят неприсъствените си дни по време на прехода. Наистина, това може да се случи само в една напреднала като нашата страна на неограничените възможности, за която остава вярно твърдението: "Бедна ти е фантазията какво може да стане в страна, където животът, политиката, общественото поведение и балканската практика са истинско приключение"!

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 1545

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 1553

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 1509

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 1385

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 1518

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 1446

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 1512

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ