Бербатов с 50-и гол за Юнайтед

Българинът се разписа с пета за победата с 5:0 над Фулъм

/ брой: 294

visibility 41

Димитър Бербатов отбеляза 50-ия си гол за Манчестър Юнайтед при победата над Фулъм с 5:0 в мача от XVII кръг на Висшата лига. Българинът оформи крайния резултат в 90-ата мин. Той се разписа елегантно с пета от няколко метра след пас на Антонио Валенсия. Другите попадения на "Крейвън Котидж" нанизаха Дани Уелбек (6), Луиш Нани (27), Райън Гигс (43) и Уейн Рууни (87). Българският нападател обаче отново бе резерва и се появи в игра последните 15 мин. Попадението му бе 3-то във всички турнири и първо в Премиършип, след като миналата година грабна голмайсторския приз. В същото време Рууни стана най-младият футболист с 300 гола във Висшата лига.
"Показахме най-добрата си игра през този сезон. През първото полувреме демонстрирахме превъзходен футбол. Никога не е лесно да гостуваш на Фулъм, но в този мач футболистите ми бяха на  ниво. Докосването на Бербатов беше от класа, както и пасът на Валенсия. Рууни също вкара много красив гол, при това в етап от двубоя, в който Фулъм доминираше. Мачовете с този отбор винаги са трудни и доказателството е фактът, че при последните ни 3 гостувания на "Крейвън Котидж" имахме само 1 точка. Важно беше, че вкарахме ранно попадение, защото това ни позволи да контролираме събитията на терена до почивката. Контузията на Фил Джоунс ни затрудни, но момчетата се справиха и това говори отлично за тях. Той ще отсъства 6 седмици, а Ашли Йънг 3.
"Юбилейният 50-и гол на Бербатов за "червените дяволи" по великолепен начин обобщава качествата на българина, който е нещо повече от голмайстор, той е творец, артист, енигма", написа сайтът на Юнайтед. Попадението го превърна в 50-ия играч на Юнайтед, отбелязал 50 гола за "червените дяволи".
Английският шампион събра 42 т. и запази разликата от лидера Манчестър Сити, който е с 44. Трети е Тотнъм 34 т., пред Челси 32. Арсенал 32 и Ливърпул 30.