Благой Георгиев резерва в Рубин

Прекратиха мач от Лига Европа в Албания заради уцелен с камък играч

/ брой: 175

visibility 36

Бившият национал Благой Георгиев се появи в игра през второто полувреме при победата на своя Рубин Казан с 3:2 като гост на Щурм в Грац в първи мач от ІІІ квалификационен кръг на Лига Европа. Това бе първи мач за българския полузащитник след скандала в Рим, при който бе заловен да драска инициалите си на Колизеума. Георгиев влезе веднага след почивката при резултат 2:1 за своя тим. Канунников и Карадениз от дузпа вкараха през първото полувреме, а Портнягин вкара третия гол за Рубин през втората част. За домакините се разписаха Донис Афдияй и Пизингер.
"През първото полувреме не знаехме какво да очакваме от съперника и играхме по-предпазливо. Но през втората част показахме нашата игра. Подавахме си, контролирахме топката. Добър мач се получи. Можеше да вкараме и още един гол, но и така резултатът е добър. Сега ни предстои важен мач срещу Спартак и всичките ни мисли са в Москва. Физически се чувствам добре, подготовката премина успешно", коментира Благо Джизъса.
Другият български играч, достигнал тази фаза на турнира - Мирослав Манолов, претърпя тежка загуба със своя Търгу Муреш с 0:3 в Румъния от френския Сент Етиен. Манолов влезе в игра в 79-ата минута при резултат 0:2 и не успя да помогне на тима си. 2 гола за гостите вкара Ромен Хамума, а веднъж се разписа Диоманд.
Динамо Минск, който отстрани Черно море в предишния кръг, продължава успешното си представяне в турнира. Беларусите спечелиха с 1:0 като гости на фаворита ФК Цюрих и имат отлични шансове да отстранят швейцарците. Черногорецът Бечирай (63) донесе успех на Динамо от дузпа.
Датският Брьондби, който елиминира другия български представител - Берое, завърши 0:0 у дома срещу кипърския Омония. За Омония играха бившите играчи на Левски Кристовао Рамос, и на ЦСКА - Килиън Шеридън.
Нулевото равенство за Брьодби у дома е второ поредно в турнира, след като при този резултат завърши и мачът с Берое. Старозагорци отпаднахо обаче заради загубата в първия мач с 0:1.
Една от големите изненади поднесе сръбският Войводина (Нови Сад), воден от бившия български национал Златимир Загорчич, който разгроми с 4:0 италианския Сампдория като гост.
Мачът в Тирана между местния Кукеси и Легия Варшава бе прекратен в 52-рата мин. при 2:1 за поляците, след като халфът им Онжей Дуда бе ударен с камък, докато празнуваше втория гол за тима си. Дуда се свлече на земята, а медицинските екипи трябваше да влизат на терена, за да му окажат помощ и да го изнесат на носилка. Срещата бе прекратена от главния съдия Степан Клоснер. По всяка вероятност УЕФА ще присъди служебна загуба на албанците и ще ги изхвърли от турнира  Лига Европа

ІІІ квалификационен кръг, първи срещи

Кайрат (Каз) - Абърдийн (Шот) 2:1; Елфсборг (Шв) - Од Гренланд (Нор) 2:1; АИК (Шв) - Атромитос (Гър) 1:3;
Аполон (Кип) - Габала (Азерб) 1:1; ФК Краснодар (Рус) - Слован (Слвк) 2:0; Либерец (Чех) - Ирони Кирят Шмона (Изр) 2:1; ПАОК (Гър) - Спартак Търнава (Слвк) 1:0; Райндорф (Ав) - Витория Гимараеш (Пор) 2:1; Щурм (Ав) - Рубин Казан (Рус) 2:3; АЗ Алкмаар (Хол) - Башакшехир (Тур) 2:0; Тун (Швейц) - Вадуц (Лихт) 0:0; ФК Цюрих (Швейц) - Динамо Минск (Блрс) 0:1; Жилина (Слвк) - Ворскла Полтава (Укр) 2:0; Търгу Муреш (Рум) - Сент Етиен (Фр) 0:3; Брьондби (Дан) - Омония (Кип) 0:0;
Дебрецен (Унг) - Розенборг (Нор) 2:3; Кукеси (Алб) - Легия Варшава (Пол) 1:2 (прекратен в 52-а мин.);
Работнички (Мак) - Трабзонспор (Тур) 1:0; Бордо (Фр) - АЕК Ларнака (Кип) 3:0; Шарлероа (Бел) - Заря Луганск (Укр) 0:2; Стандард Лиеж (Бел) - Железничар (БиХ) 2:1; Атлетик Билбао (Исп) - Интер Баку (Азерб) 2:0; Уест Хем (Анг) - Астра Плоещ (Рум) 2:2; Беленензес (Пор) - ИФК Гьотеборг (Шв) 2:1; Хайдук (Хърв) - Стрьомсгодсет (Нор) 2:0; Сампдория (Ит) - Войводина (Сърб) 0:4; Саутхемптън (Анг) - Витес (Хол) 3:0; Волфсбергер (Ав) - Борусия Д (Гер) 0:1; Яблонец (Чех) - ФК Копенхаген (Дан) 0:1. Реваншите са на 7 август.