20 Август 2025сряда17:00 ч.

Британският паунд се срина

автор:Дума

visibility 2068

Паундът се насочи към най-голямата загуба на стойността си през последните три години заради  задълбочаващите се опасения, че Великобритания ще напусне Европейския съюз без споразумение.

Така валутните пазари реагираха на настояването на кабинета на Борис Джонсън страната да е готова за подобен Брекзит.

Курсът на паунда спрямо долара намалява четвърти ден поред, обновявайки дъното, достигнато през 2017 г.  Към 12.30 часа българско време той се понижи до 1,2174 долара за един паунд срещу 1,2217 долара ден по-рано. По време на днешната търговия този показател стигаше и до 1,212 долара за паунд, което е най-ниската стойност от март 2017 г. Преди референдума от 2016 г., който предопредели излизането на Великобритания от ЕС, паундът се разменяше за около $1.50.

 Последните изявление на новите британски министри и премиер дават основание да се смята, че правителството на Борис Джонсън води усилена подготовка за Брекзит без споразумение. В същото време Брюксел ясно даде да се разбере, че не е готов да преразгледа сключената по-рано сделка, която струва поста на Тереза Мей.

„Никой не иска в момента да купува лири стерлинги. Неизвестността около Брекзит е главната тема. Не разбирам как Джонсън ще сключи споразумение“, заяви пред Ройтерс старши валутният стратег на банка „Дайва секюритис“ Юкио Исудзуки.

Топ 5 сайта за търсене на работа в чужбина

автор:Дума

visibility 398

Над 120 000 млади с борчове заради заеми

автор:Дума

visibility 353

/ брой: 154

КЗП и НСИ се скараха заради еврото

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 154

Олиото поскъпна с 10 на сто за година

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 154

Додик официално не е президент

автор:Дума

visibility 369

/ брой: 154

Дипломатически скандал между Израел и Австралия

автор:Дума

visibility 351

/ брой: 154

Протест и контрапротест в сръбската столица

автор:Дума

visibility 365

/ брой: 154

Накратко

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 154

Медиен апокалипсис

автор:Александър Симов

visibility 337

/ брой: 154

Тръмп: Кремъл желае да разреши конфликта

автор:Юри Михалков

visibility 410

/ брой: 154

Неадекватност

visibility 335

/ брой: 154

Малко е да се каже, че съм бясна. Освирепяла съм!

visibility 363

/ брой: 154

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ