16 Ноември 2025неделя02:34 ч.

БСП - ОЛ внесе промени в Наказателния кодекс срещу насилието над животни

Вълков: Не можем да толерираме форми на насилие като тези в Перник по никакъв начин

автор:Дума

visibility 26664

„БСП - Обединена левица внася промени в Наказателния кодекс срещу насилието над животни.“ Това заяви народният представител от ПГ на БСП - ОЛ, както и председател на МО в БСП и Комисията по въпросите на младежта и спорта в НС, Габриел Вълков, пред медии в парламента. Той обясни, че конкретният повод за промените е случаят в Перник, където двама български граждани са упражнили изключително тежки форми на насилие над животни – убийства, изтезания, скалпирания, прегазвания. Социалистът беше категоричен, че е недопустимо подобни неща да се случват в България през XXI век.

„Не можем да толерираме подобни форми на насилие по никакъв начин“, заяви той.

Вълков обясни, че са събрани експерти от Младежкото обединение на БСП, ветеринарни лекари, председател на комисията, занимаваща се със защита на животните, млади юристи и е подготвен законопроект, който ще бъде внесен.

„Случаят е тежък и по друга причина. Често подобни престъпления прерастват в насилие над хора. Извършителите на такива деяния трябва да понесат цялата строгост на закона“, подчерта социалистът.

Габриел Вълков коментира, че във внесения законопроект е предвидено двойно увеличение на присъдите при особено тежки случаи, подобни на този в Перник – от 5 на 10 години затвор; увеличаване на глобите от 10 000 лв. на 25 000 лв.; включване на случаи на записване, продажба и разпространение на подобни действия.

„По темата вече са събрани над 100 000 подписа и ние заставаме зад тези хора. Призоваваме органите да изпълнят своите задължения – разследващи органи, съд и прокуратура. Призоваваме всички партии да ни подкрепят. Готови сме за диалог и допълване с още промени, ако са необходими“, заключи Габриел Вълков.

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 13701

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 12004

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 11596

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 11106

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 11954

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 13241

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 12093

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 9920

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 8605

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 12351

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 12814

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 11180

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ