19 Септември 2025петък10:12 ч.

Държавните бензиностанции щели да гарантират по-качествени горива

автор:Дума

visibility 667

Държавните бензиностанции ще се изграждат в големите областни центрове и на местата, където липсва конкуренция. Това стана ясно от думите на икономическия министър Емил Караниколов пред Нова тв. По думите му новият тип вериги бензиностанции щели да гарантират качеството на горивата. Защото, пак по думите му, „при някои малки играчи на пазара не е толкова добро“.

Миналата седмица от финасовото ведомство обявиха идеята си за създаването на „Държавна петролна компания“, която да е под шапката на министъра на икономиката. Дружеството ще изгради верига от бензиностанции в цялата страна и ще трябва да изпълнява всички функции на държавния резерв за съхранение и обновяване на резервите на петролни енергийни продукти. Като аргумент за създаването на държавната петролна компания от МФ посочват оптимизиране на управлението на задължителните резерви и предлагане на горива на "максимално ниски цени".

Според Караниколов още е рано да се говори колко ще струва изграждането на мрежа от бензиностанции. Той добави "първо трябва да направим модел, формула и лого".

Готова изградена мрежа не ни е приоритет. С около 100 локации, които са на зелен терен, ще успеем да се справим за около 2 години, каза още икономическият министър и добави, че са нужни от 6 до 9 месеца, преди да тръгне процедурата.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ