26 Февруари 2026четвъртък19:51 ч.

Драгомир Стойнев: Неизгодният договор с „Боташ“ е резултат от 4-годишното политическо безвремие на служебните кабинети

автор:Дума

visibility 7319

„Договорът с „Боташ“ е неизгоден за държавата и тази констатация е ясна за всички. Но за това вината е основно политическа и трябва да признаем, че 4 години липсваше политически диалог и държавническо мислене. Позволихме едно безвремие, през което служебни правителства да сключват договори, които не са в тяхната компетентност.“ Това заяви председателят на парламентарната група на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Драгомир Стойнев от парламентарна трибуна.

Стойнев изрази и своето притеснение относно финансовото състояние на „Булгаргаз“ и препоръча на министъра на енергетиката да подготви сериозен юридически анализ. „Големият въпрос е и какво се случва с договора с Азербайджан? При една изключително негативна ситуация с „Булгаргаз“, трябва да се предприемат предварителни разговори с тях, за да не се окаже, че нещо добро за страната може да бъде окончателно загубено“, предупреди той.

Социалистът отбеляза, че споразумението с „Боташ“ не е единственият негативен резултат от пропуснатото време за държавата. Той посочи такива тенденции както в здравеопазването, така и в образованието, като се позова на скорошния доклад на УНИЦЕФ, според който две трети от 15-годишните деца в България са функционално неграмотни.

 „Вместо да мислим за държавните интереси, всяка партия се занимава единствено с партийните интереси и след служебен кабинет след служебен кабинет – ето го резултатът“, категоричен бе Стойнев.

 Председателят на БСП-ОЛ в парламента прояви разбиране към тогавашния изпълнителен директор на „Булгаргаз“ Деница Златева, която по думите му не е присъствала на всички преговори и нейните съображения по споразумението с „Боташ“ не са получили нужната чуваемост. „Оттук нататък това е работа на компетентните органи, които трябва да се произнесат“, подчерта Драгомир Стойнев.

„Хубавото днес е, че вече има редовен кабинет. Макар и партии, които бяхме противници и не си говорихме, в името на държавата си подадохме ръка“, каза още той, като допълни, че все още в конфигурацията има място за други желаещи, които са готови да поставят държавния интерес пред партийния.

Нов регламент за търговията с птиче месо влиза в сила на 9 март

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 39

България с амбиция да стане трасе за американски газ към Украйна

автор:Дума

visibility 1326

/ брой: 39

Пристигна първият от 6 кораба с аржентински слънчоглед

автор:Дума

visibility 1360

/ брой: 39

С над 70 на сто намаляха руските туристи в България

автор:Дума

visibility 1294

/ брой: 39

Крои се диверсия срещу "Турски поток"

автор:Дума

visibility 1380

/ брой: 39

Германия се отказва от „зелено“ отопление

автор:Дума

visibility 1255

/ брой: 39

Марица залива Източна Гърция

автор:Дума

visibility 1338

/ брой: 39

Накратко

автор:Дума

visibility 1311

/ брой: 39

Ще видите вие!

автор:Александър Симов

visibility 1336

/ брой: 39

Изкривени представи

автор:Таня Глухчева

visibility 1359

/ брой: 39

Капиталовият парадокс на България

автор:Гарабед Минасян

visibility 1323

/ брой: 39

Концесиониране по терлици

автор:Ваня Григорова

visibility 1371

/ брой: 39

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ