18 Август 2026вторник18:46 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимка levski.bg

Феновете на Левски затварят центъра на София заради шествие

автор:Дума

visibility 363

Феновете на Левски ще затворят центъра на София заради шествие преди мача с АЕК. Двата тима излизат от 22 ч. на Националния стадион в първи двубой от плейофите на Шампионската лига. На "Васил Левски" се очакват близо 39 000 привърженици по трибуните, като 2000 ще са на гостите. Струпването им ще доведе до затруднение в транспорта.
Голяма част от ултрасите ще тръгнат към стадиона организирано. От Националния клуб на привържениците обявиха, че шествието ще е по познатия маршрут. Началната точка е централата на фен клуба на бул. "Тодор Александров", а часът е 18,30. След това феновете ще се придвижат през бул. "Цар Освободител", бул. "Васил Левски", ул. "Ген. Йосиф В. Гурко", бул. "Евлоги и Христо Георгиеви". Очаквано тези булеварди ще бъдат затворени. Обикновено голямата група привърженици е съпроводена от органите на реда.
От Столичната община обявиха, че ще удължат работното време на част от градския транспорт, за да бъде използван от феновете за изтегляне от стадиона. С увеличен капацитет ще работят метрото и автобусни линии: №10ТМ, 72, 76, 204, 213, 280 и 604.
"Около стадиона ще бъдат обособени буферни зони за разделяне на привържениците на двата отбора. Пропускателният режим за домакинската агитка ще се осъществява от охранителна фирма, а за гостуващата - от полицейски служители. Входовете на стадиона ще бъдат отворени в 20 ч. С цел избягване на струпването на зрители призоваваме посетителите да се възползват от възможността за по-ранно влизане.
Ще се извършват проверки за лица с наложени забрани за посещение на спортни мероприятия, както и за носене на забранени предмети и вещи - огнестрелни оръжия, пиротехнически изделия, ножове, палки, боксове, бутилки и др. Полицейските служители ще следят и за установяване на извършители на противообществени прояви", обявиха от МВР.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ