24 Февруари 2026вторник23:46 ч.

Фон дер Лайен: Бездействието срещу климатичните промени ще струва скъпо

автор:Дума

visibility 1050

Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен предупреди, че бездействието по проблемите на климатичните промени ще струва много по-скъпо в дългосрочен план, отколкото проактивният подход на откриването на 25-ата конференция по изменение на климата на ООН, която започва днес в Мадрид, предаде ДПА.
Винаги трябва да имаме предвид, колко повече ще ни струва, ако не действаме сега, каза Фон дер Лайен, цитирана от БТА.
ЕК ще представи до 10 дни водещия си план в областта на екология - Европейския зелен договор, съобщи председателката.
Вчера, в първия си ден на председателския пост, тя потвърди пред журналисти целта си да направи Европа първия климатично неутрален континент до 2050 г., което означава, че въглеродните емисии трябва да бъдат напълно неутрализирани от мерки, намаляващи въглеродния двуокис, като засаждането на дървета, отбелязва Ройтерс.
ЕС ще подкрепи 1 трлн. долара инвестиции за трансформация на Европейския съюз през следващото десетилетие с инвестиционен план за устойчиво развитие, каза Фон дер Лайен.
За да стане ЕС климатично неутрален до 2050 г., трябва да действаме сега, трябва да приложим политиките сега, защото тази трансформация ще отнеме цяло поколение, добави тя.

Идват 200 000 тона "съмнителен" слънчоглед

автор:Дума

visibility 1282

/ брой: 37

Англия с нови правила за пътуване

автор:Дума

visibility 1231

/ брой: 37

Христанов върна Мавровски като директор На Агенцията по храните

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 37

ЕП се готви да отложи сделката със САЩ

автор:Дума

visibility 1246

/ брой: 37

Разнобой в Германия заради социалните мрежи

автор:Дума

visibility 1210

/ брой: 37

Убиха влиятелен наркобарон в Мексико

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 37

Застреляха въоръжен мъж до дома на Тръмп

автор:Дума

visibility 1125

/ брой: 37

Създателката на модела

автор:Александър Симов

visibility 1277

/ брой: 37

Бизнес фразеологизми (тълковен речник)

visibility 1347

/ брой: 37

Съшито с бели конци

автор:Таня Глухчева

visibility 1135

/ брой: 37

Морален дълг на България

автор:Дума

visibility 1193

/ брой: 37

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ