24 Август 2026понеделник16:17 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

БСП:

Геноцидът в здравната система е сравним с Чернобил

Престоят на Борисов във властта може да струва човешки животи, отсече Антон Кутев

/ брой: 198

автор:Ралица Димитрова

visibility 3555

Геноцидът, който се случва в здравеопазването, е абсолютно сравним с трагедията от Чернобил. Хиляди българи остават без здравни услуги, а за това носи отговорност Бойко Борисов. Това обяви вчера Антон Кутев, секретар на Националния съвет на БСП и депутат от Коалиция за България. Думите му бяха по повод информациите, че има болници, които вече спират храната за пациентите си заради липса на пари.
В болниците вече започва да няма пари за храна, след няколко дни няма да има пари за лекарства. След още няколко дни няма да има пари за заплати и болниците просто ще затворят врати, описа мрачната картина в здравната ни система Кутев. Те ще престанат да приемат пациенти не защото ги затваря министърът, а защото просто парите, с които трябва да работят, не са достатъчни, обясни социалистът. Той няколко пъти подчерта, че една европейска държава престава да е социална в момента, в който дори един човек бива лишен от здравни услуги. В България вече говорим за хиляди хора, които нямат достъп до лечение, допълни Кутев.
Той припомни, че от БСП многократно предупреждаваха, че здравеопазването върви към фалит и че пациентите ще останат на улицата. По думите му отговорност за трагичната ситуация носи и лично премиерът Бойко Борисов. Според него така както виновниците за чернобилския геноцид застанаха пред съда, пред съд ще трябва да отговаря и българският премиер. Ако престоят във властта на Бойко Борисов струва 20 или 50 човешки живота, то той трябва незабавно да си ходи, категоричен бе левият депутат.

Снимка на деня - 24.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 219

Иран: Войната едва сега започва

автор:Дума

visibility 0

Снимка на деня - 24.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 219

90% от пожарите в Гърция се дължат на човешка небрежност

автор:Дума

visibility 1056

Големият разказ на ПБ - "Нормализация"?

автор:Георги Пирински

visibility 454

Структурна носталгия

автор:Николай Милчев

visibility 707

Карикатура на деня - 24.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 811

Властелинът на отвертките

автор:Александър Симов

visibility 750

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ