Голям тест за Лудогорец

"Орлите" излизат за победа над ХИК

/ брой: 199

visibility 605

Големият тест за Лудогорец предстои днес. "Орлите" посрещат ХИК в мач от IV кръг на Лига Европа, като битката на "Хювефарма Арена" е от 22 часа. При успех българският първенец ще направи решителна крачка към елиминациите. Това ще е трети тежък мач за играчите на Анте Шимунджа, които биха ЦСКА (2:1) в понеделник, а предния четвъртък извъртяха 1:1 със скандинавците в Хелзинки.

"Големите отбори в Европа играят така. Това означава, че се справяме добре и вървим по правилния път. Победата винаги ще е добра. Ще затвърди работата. Не е на всяка цена, но всички я искат. ХИК е организиран отбор", обяви на пресконференция Шимунджа.

"Нямаме нови сериозни контузии от последния ни мач. Всички играчи се чувстват добре физически и психически. Победата потвърждава работата, която си свършил, защото искаме да свършим тези задачи. Ние сме мотивирани и искаме да се преборим. Ще видим какво ще стане, защото ХИК е доста организиран отбор. Последните два мача получихме голове от статични положения. Трябва да продължаваме да се защитаваме при статични положения на ниво. От 7-8 такива ситуации имаме 1 пропуск. Това са индивидуални, а не отборни грешки. Всички трябва да поемат отговорност. Статичните положения са част от футбола и трябва да отговорим на тях по най-добър начин", каза още словенецът.

Основен негов коз ще е вратарят Серджио Падт, който с изявите си донесе победата над "червените".

"ХИК е добър отбор и заслужено участва в Лига Европа. Това го видяхме още в първия двубой и сега ще бъде същото. Трябва да се подготвим по най-добрия начин. Мачът е важен, тъй като може да ни гарантира участие в европейските клубни турнири и през пролетта", заяви Падт. При победа Лудогорец ще събере 7 точки, а в другия мач лидерът Бетис (9 т.) посреща третия Рома (3 т.).