13 Юли 2025неделя16:29 ч.

Хайде пак

/ брой: 83

автор:Нора Стоичкова

visibility 3119

Нора Стоичкова


Домашното насилие е порок на обществото ни и наистина има нужда от сериозно противодействие. Но законотворчеството, което ни препоръчват всякакви НПО-та и експерти, едва ли ще донесе резултата, който всички очакваме. /Стр. 2/ 

Не законите у нас са толкова калпави, причината е, че всеки търси "вратичката" в тях.

В политическия хаос и служебното управление всеки отговорен фактор се държи съвсем безотговорно по отношение на безобразията, които се случват под носа на цялото общество. Инак на хартия винаги се отчита ръст на разкриваемост. 

Непрекъснато четем и за разни кампании, които организира МВР, полицията и прокуратурата, но битовите престъпления в полицейските отчети растат. Нарастват и осъдителните присъди, но проблемът набъбва като лавина. И това налива яко вода в мелницата на онези радетели на Истанбулската конвенция, които смятат, че само така може да се реши въпроса с насилието над жени и деца. Като покрай цялата работа ще ни нахлузят и хомота на джендър идеологията, която си е чисто насилие върху децата, семейството и традиционните християнски ценности, които са стожерът на българския мир.

Няма страна, където битовото насилие да е преборено. То трябва да бъде обуздано, но не с активно законотворчество, а с безкомпромисна работа по неговата превенция. Ефективните присъди, активна работа с жертвите и навременна намеса на полицията, при всеки сигнал, а не по лично усмотрение на дежурния, приел сигнала.

 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6031

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4096

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4707

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5601

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4125

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4173

/ брой: 126

Тупик

visibility 5730

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5002

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 5910

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 5795

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ