23 Април 2024вторник19:30 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Иво Христов в ЕП: След реакторите искате да закрием и мините? Не!

автор:Дума

visibility 176

„Зелената сделка“ търси да компенсира дългите години нехайство към природата с нереалистични срокове за трансформация на обществата и икономиките“, смята българският евродепутат

„България затвори четири ядрени реактора под натиска на Брюксел. Това бе условието за присъединяването ни към Европейския съюз. Днес Европейската комисия иска от нас да затворим своите въглищни централи. Да го направим в условията на ценова криза на енергийния пазар, която едва започва. Това е искане, което няма как да изпълним, без да обречем хората на бедност, а бизнеса – на фалити.“

Това заяви българският евродепутат Иво Христов по време на пленарното заседание на Европейския парламент в Страсбург, в рамките на което се проведе дебат на тема „Повишаването на цените на енергията – решения на европейско равнище: ролята на енергийната ефективност и енергията от възобновяеми източници и необходимостта от справяне с енергийната бедност“. Христов е член на Комисията по промишленост, изследвания и енергетика на ЕП (ITRE).

„Днешната криза в цените на електроенергията е резултат от идеологическия подход в икономиката. Той закрива ядрената енергетика като опасна, зачерква въглищата като замърсители, не харесва газа, защото ни прави зависими, но не предлага устойчива алтернатива“, каза още Иво Христов.

По думите му, „Зелената сделка“ търси да компенсира дългите години нехайство към природата с нереалистични срокове за трансформация на обществата и икономиките.

В изказването си българският евродепутат заяви, че твърдо подкрепя идеята за европейски набор от инструменти за овладяване на ръста на цените, без да се нарушават правилата на единния пазар.

„Като убеден привърженик на зеления преход ще кажа, че той ще се случи само ако е реалистичен, гъвкав и социален. Иначе рискува да се окаже врата към безпътицата и допинг за враговете на демокрацията“. 

Великденската трапеза поскъпва

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 77

Рязкото застудяване удари реколтата от череши

автор:Дума

visibility 348

/ брой: 77

Когато ни свърши руския петрол, бензинът поскъпва

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 77

България в еврозоната - по-реалистично е през 2026 г.

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 77

Извращения

автор:Александър Симов

visibility 333

/ брой: 77

Диверсификация

автор:Мая Йовановска

visibility 310

/ брой: 77

За 10-те постижения след Десети

visibility 303

/ брой: 77

НА ВТОРО ЧЕТЕНЕ И ГЛЕДАНЕ

автор:Лозан Такев

visibility 332

/ брой: 77

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ