29 Април 2026сряда13:19 ч.

Изчислиха колко мед да ядем

Две супени лъжици преди обяд са безвредни за организма, твърдят лекари

/ брой: 156

автор:Дума

visibility 2041

Според руски лекари безвредната дневна доза пчелен мед за организма е две супени лъжици, изядени в първата половина на деня, при положение, че водите активен начин на живот. 

Пред РИА "Новости" професорът от катедрата по поликлинична терапия от университета "Сечинов", д-р Алексей Буеверов е обяснил, че двете лъжици са дозата, която не нанася вреда на организма и в същото време осигурява полезните антиоксиданти, които препятстват окисляването на клетките, и витамините и фруктозата, които пък са източник на енергия. Според учения яденето на мед не бива да се смесва с употребата на алкохол. Ако получената по такъв начин медовина се приема в големи количества, то тя ще доведе до затлъстяване на черния дроб, възпалителни процеси, които могат да доведат до цироза.

Според диетолога Елена Тихомирова ползата от меда е в значителна степен преувеличена, защото за да се постигне тя, е необходимо да се изядат големи количества мед, което само по себе си не е полезно. Безсмислени били и препоръките да се пие чай с мед, защото разтворен в горещата вода медът губел своите полезни свойства.

В същото време няма много противопоказания при яденето на мед. Това са само някои алергии - към цветя или пчелна отрова, както и ако страдате от затлъстяване, защото медът е висококалориен продукт. 

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ