30 Юли 2025сряда09:50 ч.

Кирил Добрев в Гоце Делчев: До дни ще започне полагането на маркировка на пътя за Гърция

Депутатът обяви и решения за санирането и „френската борса“ и Великденските надбавки

автор:Дума

visibility 27279

Народният представител от БСП-ОЛ и председател на Комисията по транспорт в парламента Кирил Добрев обяви в Гоце Делчев дългоочаквани решения по няколко местни казуса – пътя за Гърция, санирането и т.н. „Френска борса“.

„Имам уверението на министъра на регионалното развитие Иван Иванов, че пари за саниране ще има, като конкретно за четирите блока в Гоце Делчев изпълнението ще започне това лято, когато е и най-подходящият сезон за подобни дейности“, заяви Добрев. Той почерта, че темата е социално значима и затова във връзка със забавянето на програмата за саниране, финансирана по ПВУ, управляващите са дали съгласието си и за национална програма от държавния бюджет, така че да се обхванат максимално много сгради.

По повод на пътя II-19 към Гърция, депутатът внесе яснота, че до няколко седмици ще започне полагането на липсващата към момента маркировка. „Знаете, че станаха няколко тежки катастрофи, а маркировката е изключително важна за безопасността на движението. Разговарях с директора на АПИ и след като изпълнителят не се е справил, държавното дружество Автомагистрали ще довърши необходимите дейности. Това ще стане в спешен порядък, за да може всичко да е направено преди началото на активния за пътуване период“, обясни още народният представител от Пиринско.


Кирил Добрев обяви и важно решение по т.н. казус „Френска борса“. „Няма да допуснем да има повече ощетяване на бюджета. Приехме промените в закона на колегата от ГЕРБ Деница Сачева, с които на практика се слага край на тази порочна практика. Чувам, че фирми отново „набират“ желаещи да се възползват от тази схема, но тя повече няма да може да функционира, така че щетата няма да е за сметка на държавния бюджет, а за тези, които са решили да повярват на подобни фирми“, каза още депутатът. По думите му се е оказало, че  този проблем не е само български, но и европейски, затова се организира международен форум, на който ще се търси и общоевропейско решение.


По повод на Великденските надбавки за пенсионери, Кирил Добрев подчерта, че те ще бъдат изплатени към пенсиите още на седми април.

ЕС се договори с Тръмп за митата

автор:Дума

visibility 1209

/ брой: 138

Гърция овладява огнената стихия

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 138

Венецуелските леви с победа на местния вот

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 138

Накратко

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 138

Убиват ЕС

автор:Таня Глухчева

visibility 1257

/ брой: 138

Гледам на работата си като на отговорност

автор:Юлия Кулинска

visibility 1286

/ брой: 138

Нашата си кочина

автор:Мая Йовановска

visibility 1213

/ брой: 138

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ