28 Януари 2026сряда06:41 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кобрата надигра убедително Букър по точки

автор:Дума

visibility 670

Кубрат Пулев спечели поредната си важна битка в своята професионална кариера. В 10-рундов боксов мач, Кобрата надделя по категоричен начин над американеца Райдъл Букър. Мачът във Фресно, Калифорния, завърши с победа с единодушно съдийско решение за българина - 99:91, 98:92, 98:92. Пулев доминира съперника си в 9 от всички 10 рунда и заслужено стигна до крайния успех. Той опита 690 удара, от които успя да пласира 163 значителни. Пулев използва предимно десните си крошета и минаващи над ръкавиците на съперника му удари, с които на моменти изглеждаше, че ще прати Букър на пода. Американският боксьор обаче все така оставаше здраво стъпил на краката си.
Букър бе принуден от Кобрата да прекара доста време облегнат на въжетата или притиснат в ъгъла, понасяйки серия от удари в тялото и главата си. Още в самото начало на двубоя дясното му око пострада и е цяло чудо, че то не се затвори, както и че Райдъл Букър успя да удържи яростните атаки на своя мощен опонент. В 30-ия си мач на професионалния ринг Букър претърпя 3-та загуба.  Пулев пък има 28 победи и 1 загуба (с нокаут от Владимир Кличко).
Преди броени дни Кубрат получи специална резолюция от Международния боксов съвет. С нея неговото право на официален претендент за короната се потвърждава. С писмото Пулев получи гаранция, че шампионът на Международната боксова федерация трябва да се бие с него най-късно до 31 май.
"Благодаря на всички българи, които са станали да ме гледат и да ме подкрепят. Смятам, че противникът определи самия мач. Той беше много подготвен. Тренирал е заедно с Усик, Джошуа и Уайъдър. Смятам, че е неудобен и игра добре”, заяви Кубрат Пулев. “Имам нови треньори. Пробвам да правим нови неща, да се ъпргрейтваме, да бъда още по-добър на ринга. И да мога да победя, когато изляза за световната титла срещу победителя от мача Джошуа - Руис”, добави Кобрата.
“Не се чувствах спокойо днес. Не можех да се чувствам на 100% спокоен и отпуснат. Но в крайна сметка важното е, че беше постигнат успехът. Получи се добър мач. Противникът бе опитен. През цялото време опитваме нови неща  които да ме подобрят. Има какво да надграждам. Работим и с нов треньор от американската школа. Работим и с Ули Вегнер, но той трябваше да приключи работата си със “Зауерланд” и после продължаваме заедно. Очаквам мача за световната титла да е до май 2020 година. Правилата на IBF казват, че аз съм претендент №1 и трябва да се бия срещу победителя от боя Антъни Джошуа - Анди Руис. Ако това не стане и победителят в този двубой се откаже от битка с мен, аз трябва да се бия със следващия в ранглистата (Адам Ковнацки или Агит Кабайел)”, завърши Кубрат.

Плащаме с левове до неделя

автор:Дума

visibility 1188

/ брой: 17

Цената на златото с нов исторически връх

автор:Дума

visibility 795

/ брой: 17

Платежните операции у нас стигнаха 345 млрд. евро

автор:Дума

visibility 811

/ брой: 17

ЕС одобри окончателно забраната за руския газ

автор:Дума

visibility 797

/ брой: 17

Канада без свободна търговия с Китай

автор:Дума

visibility 807

/ брой: 17

Превозвачи от Балканите блокират границите

автор:Дума

visibility 831

/ брой: 17

Над 800 000 американци останаха без ток

автор:Дума

visibility 824

/ брой: 17

Да се ускори забраната за социални мрежи

автор:Дума

visibility 774

/ брой: 17

Съвет на лакеи

автор:Александър Симов

visibility 1201

/ брой: 17

Беззащитен

автор:Мая Йовановска

visibility 1124

/ брой: 17

Ние помним!

автор:Дума

visibility 1264

/ брой: 17

"Сурва" събра над 13 хиляди на своя 60-годишен юбилей

автор:Дума

visibility 894

/ брой: 17

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ