19 Май 2024неделя12:18 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Кристалина Георгиева

Кристалина Георгиева предупреди за риск от социални вълнения

/ брой: 26

автор:Дума

visibility 248

Развитите икономики да предоставят повече ресурси на бедните страни. За това призова управляващият директор на Международния валутен фонд (МВФ) Кристалина Георгиева. В противен случай според нея ще има голямо несъответствие в световния растеж, а това ще доведе до риск за стабилността и ще предизвика социални вълнения през идните години, предава "Ройтерс".

Има опасност половината от развиващите се страни да изостанат още повече, казва Кристалина Георгиева. Понижаването на стандарта на живот в тях ще направи още по-трудно постигането на стабилност и сигурност за останалия свят, допълва тя. "Какъв е рискът? Социални вълнения. Може да го наречете загубено десетилетие. Може да бъде и изгубено поколение", каза шефът на МВФ.

Напредналите икономики са похарчили средно около 24% от своя БВП за антикризисни мерки по време на пандемията, в сравнение с 6% в нововъзникващите пазари и едва 2 на сто в най-бедните страни, смята Георгиева. Според нея ускоряването на ваксинациите може да допринесе за добавянето на 9 трилиона долара към глобалната икономика до 2025 г., значителна част от които да отидат за развиващите се страни.

Президентът на Европейската централна банка Кристин Лагард коментира, че възстановяването на Европа от рецесията, предизвикана от пандемията КОВИД-19, се е забавило, но предстои да се ускори от средата на годината. Нека бъдем ясни: няма да видим връщане към предпандемичните нива на икономическа активност преди средата на 2022 г., казва Лагард.

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1108

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 1215

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1249

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1082

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 1299

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1243

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1187

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ