12 Юли 2025събота23:31 ч.

Лех Ковалски

Лех Ковалски получава Специалната награда на "София филм фест"

/ брой: 161

автор:Дума

visibility 1330

Американският режисьор и оператор от полски произход ще представи лично своя уникален пънк-хит "D.O.A.". Лех Ковалски (р. 1951 г. в Лондон) е буквално първият гост на "София филм фест" - посрещаме го за първи път през 1997 г., когато "Купонът на годината" носи все още името "Мюзик филм фест", съобщава Светлана Дамянова от пресофиса на фестивала. 25 години по-късно той е председател на журито на Международния документален конкурс и по време на есенното издание през септември ще получи Специалната награда на юбилейния СФФ за своя принос към изкуството на киното.

Освен "D.O.A.", в програмата на 25-ия СФФ #ЕСЕН зрителите ще могат да видят последните два филма на Ковалски - "Разбий го на парчета" (2019) и "Това също е Париж" (2020), представени лично от своя автор. Световната премиера на "Разбий го на парчета" е в "Петнайсетдневката на режисьорите" в Кан, а сюжетът проследява борбата на френски автомобилни работници, които се стремят да запазят работата си, преди компанията им да бъде ликвидирана.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ