Локо Пд ухапа "орлите"

Шампионите ще подават контестация срещу рефера, свирил им само една дузпа

/ брой: 149

visibility 673

Локо Пд спря устрема на Лудогорец в най-интересния мач от IV кръг на efbet Лига. Пред около 4000 зрители на "Лаута" съперниците изиграха динамичен двубой, пълен с емоции и завършил 1:1. Бирсент Карагерен (60) простреля националния вратар на шампионите Пламен Илиев и "смърфовете" поведоха за кратко. Вандерсон (64) набързо изравни.

Още в 10-ата минута израелецът Дан Битон пропусна дузпа, която беше спасена от играча на мача Илко Пиргов, който беше и капитан на домакините в отсъствието на Димитър Илиев. Веднъж и гредата спаси "смърфовете" в 13-ата минута, а през втората част, преди Локо Пд да открие, реферът Станислав Тодоров не свири за втори път дузпа, след като голмайсторът на Локо Пд фаулира реализатора на разградчани. Двата тима не спряха да търсят трите точки до последните секунди, но накрая си разделиха по една точка.

Така шампионът на България загуби първи точки през новия сезон.

Локо Пд пък стана отборът, взел най-много точки от Лудогорец в първенствата. "Смърфовете" са спечелили 20 т., срещу "орлите", пред Левски 18.

Бруно Акрапович даде почивка на 7 от титулярите си срещу Спартак Търнава, за да ги запази за битката със Страсбург в четвъртък - Луков, Карагерен, Витанов, Петрович, Цветанов, Ожболт и Димитър Илиев. Заместниците им бяха предимно на възраст между 20 и 22 години.

След мача изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев се закани, че клубът ще пусне жалба срещу съдията.

"Лудогорец никога не се задоволява с равенство. Смятам, че изпуснахме 2 т. Общо взето, можем да съжаляваме, тъй като повече заслужавахме победата. Локомотив не е черна котка на Лудогорец, но е традиционно неудобен за нас. Ние ще си извадим поуки, като планираме да пуснем жалба срещу съдийството. Защото смятам, че ако беше свирена втората дузпа, която е чиста според колегите от спортно-техническия щаб, ще подадем жалба. Това е една от основните причини да загубим 2 точки в Пловдив", коментира Петричев.

"Може би по някакъв начин изпуснатата дузпа се отрази, защото щеше да ни даде психологическо предимство. Отборът на Локомотив щеше да се отвори и да ни е по-лесно. Допуснахме лековата грешка при техния гол. Не беше ситуация, от която можеше да се развие голова атака, но стана.

Две изпуснати дузпи от началото на сезона. Още е рано за проблем, но е неприятно, което не ти позволява да спечелиш мач. Не мога да виня Битон, защото той изпълнява добре дузпи на тренировка. Надявам се да вкара в следващия мач", коментира треньорът на разградчани Стойчо Стоев. "В България не знам защо се получава така - имало е една дузпа и защо да дам втора? Когато има 1, 2, 3, 4 дузпи - ги даваш. Имаше и ситуации, при които страничният съдия закъсня, заради което вдигна няколко несъществуващи засади. Днес определено съдийството не беше на ниво", заяви Стоев.