05 Май 2024неделя02:21 ч.

Бившият левскар Антонио Вутов (в средата) се опитва да отнеме топката от Андриан Краев на мача в "Надежда", Снимка levski.bg

Локо Сф удари Левски

"Син" юноша наказа "сините" за 3:2

/ брой: 176

visibility 235

Локо Сф победи Левски с 3:2 в столичното дерби от X кръг на efbet Лига. Трите точки за тима от "Надежда" донесе юношата на "сините" Илия Димитров, който влезе като резерва и вкара отблизо победния гол в 90-ата мин.

Грешка на вратаря на Левски Пламен Андреев доведе до откриване на резултата. Коварно центриране на Антонио Вутов от корнер затрудни младия страж на "сините", който изби слабо топката и капитанът Красимир Милошев (8) с премерен удар прати топката в празната част на вратата. Веднага след гола Станимир Стоилов смени Ноа Сундберг, който бе откаран с линейка в болница. На негово място се появи Роналдо и това наложи вътрешни размествания в състава. Георги Миланов (19) изравни с мощен шут от фаул, който от 25 метра изненада вратаря на Локо Александър Любенов, също юноша на Левски.

"Сините" пропуснаха пълен обрат само след 2 минути след изравнителния гол, когато удар на Галчев с глава облиза сглобката на вратата на домакините. И Локо имаше шанс, но Андреев не позволи на Вутов (35) да го преодолее, затруднен допълнително и от рикошет в крака на Ван дер Каап.

Андриан Краев сбърка в центъра и при последвалата контра Милошев шутира отдалеч, а топката отново рикошира в крака на Ван дер Каап и матира Андреев.

Попадение на Уелтон не бе зачетено заради засада, но Галчев (72) изравни повторно със страховит удар отдалеч.

В последната минута на редовното време домакините нанесоха финален удар, изработен от резервите. Димо Бакалов намери Ивайло Найденов на левия фланг, а той пусна пас успоредно в наказателното поле и Димитров отблизо с шпагат простреля Андреев за 3:2. Голът бе разгледан и от ВАР, след като се видя, че в зародиша на атаката Божидар Кацаров овладя топката с ръка. Реферът Валентин Железов обаче не го отмени след като изгледа няколко пъти ситуацията. Така за втори път през сезона рухна мита за "непобедимата синя армада".

"Имахме доста грешки в играта, изключителна неувереност особено в защита. След излизането на Ноа нямахме опции. Втори мач при негово отсъствие защитата ни е изключително нестабилна. Локо играеше само с дълги топки, ние трябваше да проявим малко повече воля и характер.

Имаше изключително безхарактерно представяне на част от футболистите. Без характер няма как да спечелим. Тежък терен, но това е положението. Това е българският футбол, ще играем на такива терени. Загубата може да се отрази мотивиращо. Ще се опитаме да играем по най-добрия начин. Травмите са на важни хора и играчи. Но футболистите, които са тук, имат потенциал да играят много по-добре в атакуващ план.

Уелтон и Роналдо видяхме, че са изморени, и решихме да ги възстановим. Но имаме достатъчно футболисти. Бяхме крехки и оттам недостатъчно агресивни", обяви Стоилов. В неделя тимът му е символичен домакин на ЦСКА.