06 Май 2024понеделник03:25 ч.

Лудогорец елимира Царско село в хотелския компекс

/ брой: 42

visibility 83

Лудогорец уверено се класира за 1/4-финалите за Купата на България. Без да си дават много зор “орлите” победиха домакина Царско село с 2:1. На стадиона в хотелския комплекс головете вкараха Мавис Чибота (33) и Абел Анисе (45), а почетно за столичани се разписа Дилан Мертенс (59). Разградчани имаха и късмет, защото последните 20 минути се отпуснаха, а Лука (87) прати топката в мрежата на Пламен Илиев, но попадението бе отменено, тъй като нападателят бе в положение на засада.

Иначе гостите стартираха малко по-активно и още в третата минута Мавис Чибота опита удар, но Ивайло Марков застана на пътя на топката, която излезе в корнер. В 14-ата минута Чибота стреля от пряк свободен удар, но опитът на крилото на “орлите” не затрудни Михаил Иванов. Секунди по-късно отново той бе близо до гола. Атакуващият футболист се справи с бранителите на Царско село и стреля, но кълбото премина близо до целта. Така малко след 30 мин игра Чибота получи извеждащо подаване от Елвис Ману, след което без проблем прати кълбото в мрежата на “царете”.
В 37-ата минута звездата на “зелените” Антон Недялков получи контузия. Бранителят се сблъска с Лесли Са и трябваше да бъде принудително заменен от Козмин Моци. Недялков е със съмнение за тежка контузия, която ще го извади от игра до есента.
Секунди преди края на първата част футболистите на Валдас Дамбраускас стигнаха до втори гол. В автор на попадението се превърна Анисе, който се разписа с глава след центриране от корнер и голямо разбъркване.

В 59-ата минута Дилан Мертенс отне топката в средата на терена, използва празното пространство и с точен удар наказа Пламен Илиев, който също не успя да се намеси особено качествено. До края играчите на Любо Пенев опитаха натиск, но стигнаха само до отменения гол на Лука.

Типичен мач за купа. Още преди мача с ЦСКА говорих за това, че през тази седмица срещу Царско село ще ни е най-трудно, защото ни трябваше мотивация. Първата част контролирахме мача и вкарахме два гола. През второто полувреме не се справихме толкова добре. Трябва да поздравим Царско село. Не успях да организирам добре отбора си и съм разочарован.
Когато водиш с 2:0, особено след като вторият гол падна лесно за нас, ти се отпускаш. Щом тези мисли дойдат в главата ти, е много трудно да се мотивираш отново. Бяхме късметлии, че този мач не влезе в продължения. Знаехме, че ще е много, много трудно. Днес трябваше да покажем най-доброто от себе си, за да се класираме. Ротирахме състава, използвахме всички налични футболисти. Единственото разочарование за нас – травмата на Антон Недялков, която можеше да бъде предотвратена“, обяви треньорът на шампионите Валдас Дамбраускас.

“Много съм доволен и давам много висока оценка на отбора, не съм разочарован. Силен мач през второто полувреме, доволен съм, имаше ротации, много добре, това е футболът, който искам да показваме, като не вкарваме отпадаме. Ние тренираме, надграждаме, с търпение, получават се нещата, не се притеснявам да правя промени, момчетата трябва да са готови, не трябва да има отпускане. Темата със съдийството не искам да я коментирам.
Не спестявам критиките към играчите, но когато се получават, ръкопляскаме, съобразяваме се със съперника, но искаме да контролираме нещата, това, което показахме през второто полувреме”, каза треньорът на "царете" Любо Пенев.