05 Май 2024неделя15:35 ч.

От дузпа Кирил Десподов прави резултата 3:0 за победата на Лудогорец над Ботев Вр, Снимка ludogorets.com

Лудогорец излезе начело

"Орлите" започнаха с петима българи и разбиха Ботев във Враца

/ брой: 177

visibility 232

Лудогорец оглави класирането на efbet Лига. "Орлите" събраха 22 точки, след като разбиха домакина Ботев Вр с 4:0. Така разградчани изпревариха ЦСКА 1948, който падна от Ботев Пд (0:2). Тимът на Анте Шимунджа е и с два мача по-малко.

Под Околчица головете вкараха Кирил Десподов (17 и 41-д), Матиас Тисера (26) и Каули Оливейра (90+2). Гостите обаче получиха неочаквана помощ, след като Мартин Кавдански (3) беше изгонен с директен червен картон за брутално нарушение срещу Спас Делев.

Словенският спец заложи на петима българи, като на терена бяха още Антон Недялков, Георги Терзиев и младият Иван Йорданов.

Това беше първи мач на врачани след раздялата с наставника Росен Кирилов, а шампионите влязоха в срещата след успеха над Рома (2:1) в Лига Европа. "Орлите" вече мислят за гостуването на Бетис в Испания в четвъртък.

"Беше важен момент - по какъв начин ще отговорим в първенството. Нивото срещу Рома бе друго, но отношението ни през първото полувреме във Враца е добро. Вкарахме четири гола на не чак толкова добър терен, трябва да сме доволни. Не искахме да спираме през втората част, а червеният картон дойде след грубо нарушение. Важно е, че не допуснахме попадение.

Втората част не бяхме чак толкова добри, така е, но трябва да сме щастливи от победата", каза Шимунджа.

"Мачът тръгна доста добре. Първото полувреме търсихме гола с по-голямо желание. Поздравявам Ботев, опитаха се да играят футбол, пресираха, адмирации към тях, но ние заслужавахме повече победата.

Ако си професионалист, не трябва да те демотивира даден противник - дали играем срещу Рома или Ботев Вр, искаме точки. Излизаме за победа срещу Бетис", закани се Десподов.