19 Април 2024петък13:01 ч.

Лудогорец не проби Марибор

"Орлите" се скъсват да пропускат срещу 10 хървати

visibility 597

Шампионът Лудогорец не успя да победи Марибор в първия плейофи за групите в Лига Европа и срещата в Разград завърши 0:0. “Орлите” бяха значително по-активният тим на терена през целия двубой, като почти всички играчи се изредиха да стрелят към вратата на словенците. Българите отправиха над 25 удара по посока на вратата на Кенан Пирич, но голяма част от тях бяха неточни. Когато пък се налагаше словенският вратар бе на мястото си, а веднъж и гредата му помогна след изстрел на Марселиньо. Гостите от своя страна не стигнаха до нито една чиста ситуация пред Пламен Илиев, а освен всичко друго играчите на Дарко Миланич играха над половин час с човек по-малко, тъй като Дино Хотич получи два бързи жълти картона.
Стойчо Стоев заложи на вратата на Пламен Илиев, а в защита пред него Антон Недялков, Козмин Моци, Рафаел Форстър и Сисиньо. В халфовата линия действаха Стефан Баджи и Абел Анисе, а малко по-напред Дан Битон. По двете крила - Вандерсон и Жоржиньо, а на върха на атаката Клаудиу Кешерю.
Първата опасност пред една от двете врати дойде в петата минута. Тогава след многоходова атака Кешерю върна назад към Битон. Израелецът обаче не успя да насочи добре топката и ударът му мина покрай вратата.  В 16-ата минута отличен далечен удар на Недялков бе избит в ъглов удар с последни сили от Кенан Пирич.
В 20-ата минута Лудогорец отново бе близо до попадение. Нов удар на Недялков бе избит от стража, а при последвалата добавка Жоржиньо не успя да се разпише с глава от непосредствена близост, като Пирич отново спаси. Малко по-късно Кешерю също беше близо до попадение. Румънецът засече с глава центриране на Битон, но топката отново мина встрани.
В 38-ата минута грешка в защитата на гостите позволи на Сисиньо да се озове на стрелкова позиция в малкото наказателно поле, но вратарят скъси ъгъла и ударът не се получи.
В началото на втората част гостите успяха да изнесат играта малко по-напред, но постепенно Лудогорец отново взе инициативата. В 55-ата минута Моци можеше да открие след удар с глава, но топката отново мина покрай гредата. В 57-ата минута Марибор остана с човек по-малко. Дино Хотич фаулира Вандерсон, което се оказа втори жълт картон за словенеца и гостите останаха с десет души.
В 68-ата минута гол за Лудогорец бе отменен заради засада. Сисиньо прати топката в мрежата, но при подаването бе зад защитата на съперника.
В следващите минути обстрелът към Пирич продължи, като удари отправиха Кешерю, Мавис Чибота и Сисиньо. Всички обаче не сполучиха. В 79-ата минута Марселиньо удари греда. С мощен далечен шут опитният халф бе много близо до попадение, но гостите отново се измъкнаха.
Последваха още няколко удара по посока на вратата на Марибор, но като цяло липсваше идея как точно да бъде преодоляна защитата на съперника. От друга страна гостите в края на мача погледнаха малко по-смело в предни позиции, но стигнаха само до няколко влизания в половината на Лудогорец без да застрашат Илиев.
Всичко ще се реши на реванша в Марибор след седмица. Битката е отворена, като шансовете остават и за двата тима. Българите обаче ще трябва да обмислят друг начин да стигнат до необходимите попадения в Словения, тъй като днес не успяха да намерят верния път към попадението.
Стойчо Стоев започна само с двама българи в състава си - националите Пламен Илиев и Антон Недялков.
“Доволен съм от играта, но от резултата - не. Това, което наистина не ни достигна, бе да вкараме гол. За съжаление, техният вратар се превърна в герой тази вечер. Има обаче втори мач, а 0:0 не е чак толкова лош резултат. Знаем, че един гол да вкараме, ситуацията ще се промени коренно, а ние имаме добри играчи, за да сторим това. Отборът се стара, не даде възможност на Марибор сериозно да застраши вратата ни, но така е във футбола. Хубавото е, че има втори мач”, коментира треньорът Стойчо Стоев.
“Със сигурност резултатът ме удовлетворява, особено предвид факта, че играхме срещу много силен отбор, а в последния половин час бяхме с човек по-малко. Накрая дори имахме инициативата. В предишните мачове вратарят ни беше несигурен, но днес се реваншира и има основна заслуга за добрия резултат. Разочарован съм от червения картон - нашият футболист трябваше да внимава повече, след като вече беше получил жълт картон. Оставам на позицията, че Лудогорец е фаворит да влезе в групите, но във футбола и спорта често фаворитите не продължават. Едва ли в реванша ще играем по различен начин”, каза хърватският му колега Дарко Миланич.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"