Лудогорец сгази Левски

"Сините" с най-тежка загуба през XXI век

/ брой: 65

visibility 1283

Лудогорец размаза Левски с 5:1 в дербито на 27-ия кръг на efbet Лига. За последно "сините" са претърпели подобна унизителна загуба от Нефтохимик преди 28 години (на 24 февруари 1996 г.). Най-тежкото им поражение в елита остава 1:6 от Ботев Пд на 8 юли 1962 г. Иначе това бе първа шампионатна загуба за Левски от 7 ноември.
На "Хювефарма Арена" мачът до почивката беше равностоен. Въпреки че Руан Круз (3) откри за домакините, изпуснат от "синята" защита, Марин Петков (17) изравни, като промуши топката между краката на вратаря Серджио Падт след пас на Патрик Мислович.
През втората част шампионите вдигнаха оборотите и не оставиха никакви шансове на "сините" с 4 безответни гола. "Орлите" излязоха напред в резултата чрез резервата Георги Терзиев (47), който се разписа след неразчетени действия на вратаря Пламен Андреев, а после асистира на Якуб Пьотровски (56) за 3:1. Полякът пък подаде на Квадво Дуа (63) също да вкара след перфектна контраатака. В добавеното време след пробив на Бърнард Текпетей отдясно и ужасяваща изява на младока Дейвид Михалев, топката стигна до резервата Кайо Видал, който от чиста позиция нямаше проблем да намери вратата, оформяйки синия резил.
С успеха играчите на Георги Дерменджиев бранят върха с 63 т. и отложен мач от есента с ЦСКА 1948.
Отборът на Николай Костов остава четвърти с 51 т., само с 1 пред Локо Пд. За Лудогорец предстои гостуване в Благоевград на Пирин, докато Левски е символичен домакин във "вечното дерби" с ЦСКА в неделя. "Сините" ще бъдат и без основния си нападател Марин Петков, който ще бъде наказан за натрупани 5 жълти картона.
Старши треньорът Костов, който преди мача бе уверен, че тимът му е равностоен с Лудогорец, се закани да накаже Рикардиньо и Джавад Ел Джемили, които се сдърпаха по време и след двубоя.
"Стана добро дерби. Второто полувреме бяхме изнервени и имаше периоди от мача, в които не контролирахме играта, но съм доволен като цяло. Тази нервност дойде след мача на ЦСКА с Локо, тъй като усетихме, че трябва на всяка цена да победим Левски", каза Георги Дерменджиев.