20 Февруари 2026петък05:26 ч.

Снимка Лудогорец

Лудогорец взе играч №1 на словенското първенство

автор:Дума

visibility 491

Словенският защитник Жан Карничник е футболист на Лудогорец. Шампионите и Мура финализираха преговорите по трансфера, а играчът мина успешно медицинските изследвания и фитнес тестове в турския курорт Белек. Карничник получи фланелката с №21 от президента на десеткратния шампион Александър Александров.
"Добре дошъл, Жан. Пожелавам на нашия нов футболист успех в Лудогорец, както във вътрешното първенство, където винаги се борим за титлата и купата, така и в европейските клубни турнири", заяви Александров.
"Този трансфер е голяма крачка напред в моята кариера. Благодаря на Лудогорец за доверието и поканата да стана част от този страхотен отбор", сподели от своя страна Жан Карничник.
Той добре познава новия си отбор заради двубоя Лудогорец - Мура във втория предварителен кръг на Шампионската лига през юли 2021 г. , спечелен от "орлите" след 0:0 в Мурска собода и 3:1 в Разград.
“Радвам се, че ще имам възможност да играя със страхотни футболисти под ръководството на Анте Шимунджа, с когото съм работил в Мура", каза още Карничник, който бе обявен да играм №1 в словенското първенство за 2021 г.
Той е третият нов футболист в Лудогорец в зимния трансферен прозорец. Преди него десеткратният шампион привлече Рик Джонатан и Спас Делев.

ВИЗИТКА
Това е Жан Карничник
Роден на 18 септември 1994 г. в Словенски Градец
Ръст: 184 см.
Пост: десен и централен защитник
Юноша на Дравоград

КАРИЕРА
2013-15 Радие об Драви 25/9
2015-17 Марибор 1/0
2015-17 Марибор „Б“ 50/11
2017-22 Мура 146/14
За националния тим на Словения: 4/0

УСПЕХИ
Шампион на Словения: 2017, 2021
Купа на Словения: 2020
Най-добър играч на словенското първенство: 2021 г.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ