26 Август 2026сряда15:49 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Медведев призова Запада към сътрудничество

/ брой: 113

автор:Дума

visibility 216

На специална пресконференция в Сколково край Москва президентът на РФ Дмитрий Медведев отговори на пет от зададените му по интернет 210 въпроса от журналисти. Според прессекретаря на руския държавен глава Наталия Тимакова президентът сам е избирал въпросите.
За събитието - първата "голяма" пресконференция на Медведев, бяха акредитирани около 800 журналисти, а нейното провеждане се е наложило заради големия брой заявки за интервю с президента.
На един от най-наболелите въпроси, поставяни от журналистите - за договорите между Русия и Запада за ПРО, Медведев отговори особено обширно. "Русия ще форсира развитието на своя ядрен потенциал, ако не може да се договори със Запада за ПРО, заяви Медведев. "Надявам се, че на тези въпроси, които поставихме пред моя приятел президентът на САЩ Барак Обама, те ще отговорят и ние заедно ще можем да изработим модел на сътрудничество в противоракетната отбрана. Ако не го изработим, тогава на нас ще ни се наложи да изработим ответни мерки, което не ни се иска. Тогава ще стане въпрос за форсирането на развитието на ударния потенциал на ядрените средства: това ще бъде много лош сценарий, този сценарий отново ще ни върне във времето на студената война", поясни руският президент.
На въпроси, свързани със собственото му политическо бъдеще, Медведев заяви: "Ако се кандидатирам за втори президентски мандат, ще се опирам отново на партията, която ме издигна първия път". Президентът обаче допълни, че не изключва възможността да създаде собствена политическа партия, с която да участва на предстоящите президентски избори.
 

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ