04 Май 2024събота03:59 ч.

Мексико изпрати Хърватия с 3:1

/ брой: 143

visibility 60

Мексико се класира на осминафиналите на световното първенство по футбол в Бразилия, след като с късни голове надигра категорично с 3:1 Хърватия в последния си мач от група А.
Така "ацтеките" останаха втори в групата след домакина Бразилия и на 1/8-финал ще срещнат победителя в група В Холандия.
Мексиканците бяха по-добри още през първото полувреме, но Ектор Ерера удари гредата над Стипе Плетикоса. Орибе Пералта също пропусна добро положение и почивката дойде при 0:0, което също класираше мексиканците. През втората част тимът на Мигел Ерера натисна съперника и вкара 3 гола в последните 20 минути. Рафаел Маркес (72) откри с глава след центриране от ъглов удар на Ектор Ерера. Андрес Гуардадо (75) удвои, след като засече центриране на Орибе Пералта. Той беше автор на единственото, но победно попадение срещу Камерун. Нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес - Чичерито (82) също се разписа, след като Маркес му свали с глава висока топка. Мексико не успя да завърши груповата фаза без допуснат гол. Иван Перишич (87) вкара почетно, а в 89-ата мин. Анте Рабич си изпроси излишно червен картон след груб фаул.