06 Май 2024понеделник04:55 ч.

Меси стигна Раул!

ЦСКА Москва удари Манчестър Сити с 2:1 на "Етихад", Георги Миланов влезе резерва

/ брой: 258

visibility 44

Лионел Меси се изравни с Раул Гонсалес Бланко на върха при реализаторите в Шампионската лига. Суперзвездата на Барселона донесе победата над Аякс с 2:0 в Амстердам и така вече е със 71 попадения в турнира, колкото има и легендарният нападател на Реал М. 4-кратният носител на "Златната топка" се разписа в 36-ата мин. с глава, а в 76-ата изравни постижението на бившия испански национал. Меси обаче е вкарал головете си само в 90 мача, а испанецът в 142. 3-ти във вечната ранглиста е Кристиано Роналдо, който е със 70 в 107 мача. Португалецът гонеше рекорда на Раул във вторник в двубоя с Ливърпул (1:0), но не успя да се разпише. Далеч зад триото е холандецът Рууд ван Нистелрой (56 гола в 73 мача), пред французина Тиери Анри (50, 112). Със сигурност занапред борбата ще продължи между Меси и Роналдо, защото турнирът още не е навлязъл в ключовата си фаза, а и пред двамата има още много футбол.
Иначе Барселона, както и лидерът в група F ПСЖ се класираха за 1/8-финалите 2 кръга преди края на груповата фаза. Французите биха АПОЕЛ Никозия с 1:0 и вече мислят за мачовете през пролетта.
"Победата беше изключително важна, за да се класираме и да продължим да се борим за целта си, която е да сме първи в групата. Необходимо е да спорим с ПСЖ. Това е третият мач на Луис Суарес с нас. Очакваме много от него и със сигурност той ще ни го даде", каза Меси.
"Питате ме дали Меси е най-добрият футболист за всички времена? Абсолютно! Той е най-добрият играч, който съм виждал в цялата ми кариера. Срещу Аякс видях огромна разлика в играта ни през отделните полувремена. В някои моменти футболистите на Аякс успяваха да ни пресират добре и да ни държат в нашата част, но след почивката заиграхме по-интензивно и биехме човека с топка далеч от полето ни. Имаме много работа, но съм доволен от победата", обяви треньорът на Барса Луис Енрике. С 3-те точки напрежението към него спадна, след като каталунците бяха загубили последните си 2 мача в Испания.
В група Е ЦСКА Москва поднесе най-сериозната изненада от началото на турнира, след като победи Манчестър Сити с 2:1 на "Етихад". Така руснаците спечелиха 4-те си точки досега в 2-та мача с шампиона на Англия. В Манчестър Георги Миланов не започна като титуляр, но влезе в игра в 66-ата мин. Футболист №1 на България за 2012 г. смени голмайстора Сейду Думбия (2 и 34), който опъна мрежата на "гражданите" след пасове на израелеца Бибрас Натхо. Миланов помогна на отбора си да запази историческата първа победа на Албиона. "Армейците" изпратиха Сити на последното 4-то място в групата и тимът на Мануел Палегрини е пред угрозата да се прости с Европа още преди зимата. За домакините се разписа малиецът Яя Туре (8), но Футболист №1 на Африка получи червен картон в 82-рата мин. Преди това бе изгонен и бразилецът Фернандиньо (70) и така домакините завършиха мача с 9 души. Стражът на гостите Игор Акинфеев пък постави личен антирекорд, след като допусна гол в 25-и пореден мач в Европа. Фаворитът в групата Байерн Мюнхен също се класира предсрочно за 1/8-финалите, след като би Рома с 2:0. Головете за четвъртия пореден успех на германската машина вкараха Франк Рибери (38) и Марио Гьотце (64).
В група Н Порто също си резервира квота за елиминациите, след като победи Атлетик с 2:0 в Билбао. Колумбиецът Джаксон Мартинес (56) и алжирецът Ясине Брахими (73) вкараха головете, а в другия мач Шахтьор Донецк сътвори нова голеада срещу БАТЕ Борисов. За победата с 5:0 хеттрик наниза Луис Адриано (58-д, 83 и 90). Така бразилецът се отчете с 8 попадения във вратата на беларуския шампион, след като в първата среща вкара 5 за разгрома със 7:0. Този мач се игра в Тел Авив заради сложната ситуация в Украйна.
В група G шампионът от 2012 година Челси остана лидер, въпреки че завърши 1:1 в Марибор. Македонецът Агим Ибраими (50) откри за домакините, а сърбинът Неманя Матич (73) вкара за Челси, преди белгиецът Еден Азар да пропусне дузпа. В другия мач от групата Спортинг Лисабон сломи Шалке с 4:2, а Симеон Славчев отново не попадна в групата за португалците. Бившият лидер на Литекс вече обяви, че трансферът му през лятото е бил грешка и зимата ще си търси нов отбор.