15 Август 2025петък10:41 ч.

Минус 8 градуса падна живакът в Чехия

автор:Дума

visibility 227

Рекордно ниска за края на лятото температура - минус 8,5 градуса по Целзий - бе регистрирана тази нощ в областта Шумава, Южна Чехия. Това съобщи пред журналисти Яна Гуйслова, говорителка на националната метеорологична служба, цитирана от ТАСС.
Тя отбеляза, че нощта е била рекордно студена в по-голямата част от страната. В цяла Чехия освен Прага температурите паднаха тази нощ под 10 градуса. В региона около столицата, където допреди няколко дни имаше жеги и термометрите почти два месеца показваха над 20 градуса, бяха измерени едва 6,5 градуса.
Според експерти резките температурни колебания се дължат на климатични промени в Чехия, предизвикани от глобалното затопляне. В резултат периодите на жега и суша ще бъдат по-продължителни и ще бъдат последвани от резки застудявания, отбелязва ТАСС.

ЕК иска по-строги мерки за шарката

автор:Дума

visibility 5217

/ брой: 150

Над 49% от българите подкрепят еврото

автор:Дума

visibility 5165

/ брой: 150

Иван Иванов разпореди проверка на АПИ за раздадените бонуси

автор:Дума

visibility 5393

/ брой: 150

Евакуация на гръцки град заради пожар

автор:Дума

visibility 5201

/ брой: 150

Лондон бори опасното шофиране с конфискация

автор:Дума

visibility 5217

/ брой: 150

Крайнодесните набират скорост в Германия

автор:Дума

visibility 5146

/ брой: 150

Накратко

автор:Дума

visibility 5314

/ брой: 150

Прозрачен механизъм

visibility 5289

/ брой: 150

Какво да очакваме от срещата Тръмп - Путин

автор:Юри Михалков

visibility 5357

/ брой: 150

Добро семейство пред висока заплата - изборът на младите българи

автор:Дума

visibility 5274

/ брой: 150

Александър Йосифов - достоен, харизматичен, гениален

автор:Петър Михайлов

visibility 5355

/ брой: 150

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ