18 Септември 2025четвъртък01:53 ч.

Млекарите искат 90% от щандовете за млечни продукти да са с български стоки

автор:Дума

visibility 1010

Национална асоциация на млекопреработвателите в България поиска 90% от предназначената за млечени продукти площ в търговската мрежа да е за български производители.

В своя декларация Асоциацията категорично подкрепя усилията на министър Танева в помощ на българските производители на хранителни продукти. Тази тежка ситуация, която е без аналог в новата Българска история, изправя цялата държава и целият ни народ пред изключителни трудности и го поставя на ръба на оцеляването, пише в декларацията, цитирана от Offnews.

Всяко хранително производство представлява верига от дейностим напомнят млекарите. Млякото преди да се опакова или направи на сирене е произведено от десетки хиляди фермери на територията на страната. Крах и фалит на едно предприятие означава крах и фалит на десетките ферми, които го снабдяват със сурово мляко. Това освен всичко ще доведе и до допълнителен ръст на безработните, предупреждават от банша.

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ