18 Септември 2025четвъртък22:13 ч.

На кого коленичи властта?

/ брой: 70

автор:Братя Ружеви

visibility 4781

Хотелиери и ресторантьори излизат на протест заради антируската политика на правителството. Това едва ли е сензация. Опитите на членове на кабинета да се правят на геополитически ястреби, агресивната риторика срещу Русия и измислиците за хибридната война удариха като атомна бомба туризма. 60 на сто по-малко заявки от Русия. Това означава много фалити, изключително ниски приходи и поставянето на туризма под гилотината. Ето къде е връзката, която обикновено се губи на хората. Некадърната, небалансирана и агресивна външна политика се завръща като мизерия и икономически срив в България. Когато една власт извършва действия, които не са одобрявани от 80 на сто от българите, това не е управление, а направо преврат.
На кого е изгодна българската външна политика спрямо Русия? Очевидно тя е в остър конфликт с интересите на хотелиери и ресторантьори. Иначе едва ли щяха да излязат на протест. Водената политика със сигурност вреди на пазара на имотите, защото руснаците вместо да купуват, почнаха да продават, и това поставя под риск още цял един бизнес. Зеленчукопроизводители и селскостопански работници също са ужасени от антируската лексика на властта, защото виждат как тя помита доходите им като цунами. Ами какво да кажем за енергетиката, за последната останала високотехнологична индустрия у нас? Враждебното отношение към Русия там също ще се отрази като чума.
И в тази класация трябва да поставим и хиляди обикновени българи, които не само не се припознават във враждебното съскане, ами и гневно протестират срещу него. На кого тогава служи тази власт? Кой е облагодетелстван от нея? Кой й диктува? Очевидно е, че не са мнозинството българи.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ