04 Май 2024събота18:47 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Неков търси подкрепа в ЕС срещу визовата дискриминация на САЩ към българите

автор:Дума

visibility 1643

Евродепутът от Групата на социалистите и демократите Момчил Неков стартира инициатива за събиране на подписи за Писмена декларация в ЕП относно постигането на пълна визова реципрочност със САЩ. Инициативата му вече е подкрепена от евродепутати от Румъния, Хърватия, Полша, Румъния. Това са и държавите, обект на визова дискриминация от страна на САЩ. Авторите на декларацията имат 90 дни, в рамките на които, ако съберат подкрепата на поне половината евродепутати - 376, декларацията се препраща от ЕП до адресата. С тази инициатива Момчил Неков призовава целия Европейски парламент за подкрепа да спре визовата дискриминация спрямо България. Евродепутатът от БСП отправя призив към ЕК и Съвета да се увеличи политическия натиск върху САЩ за отпадането на визите. Неков следи темата от началото на мандата. Той изпрати въпрос до ЕК относно случая през април, като Комисията вече със седмици се бави с отговора. Според него това е много ключов етап, от който трябва да зависи националната позиция относно ратифицирането на споразумения като СЕТА и ТТИП. "Не може да има преговори между неравни партньори. Визовият режим е предпоставка за икономическа дискриминация и ограничение", категоричен е българският евродепутат. Припомняме, че Комисията подаде жалба в Съда на Европейския съюз срещу регламента, изкискващ от нея да предложи механизъм за въвеждане на визи за граждани на трети страни, ако няма реципрочност. Съдът потвърди на 16.07.2015 г. това нейно задължение, от което произтича и нуждата до 12.04.2016 г. да предложи въвеждането на въпросните визи. Комисията не изпълни това решение, с което на практика абдикира от прилагане на собственото си законодателство, което от своя страна е в интерес за България.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 1337

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 1310

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 1181

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 1357

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 1560

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 1307

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 1299

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 1511

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 1322

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 1447

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ