14 Юли 2025понеделник12:47 ч.

Отрезвяване антиСАЩ

/ брой: 148

автор:Юри Михалков

visibility 176044

В Грузия започна отрезвяването от дрогирането с тежкия наркотик на американски хегемонизъм. Група политици се обърна към Владимир Путин да предприеме действия за възстановяване на сътрудничеството във всички сфери след кратката война от 2008 г., породена от инфантилизма на тогавашния президент и проамериканско протеже Михаил Саакашвили. Те обвиняват САЩ и НАТО за антируската политика на Тбилиси и настояват за военен неутралитет. Авторите уверяват, че мнозинството грузинци мисли като тях.
Обръщението е чиста проба покаяние на грешница. В значителната част от историята си Грузия е била разпокъсана от воюващи помежду си княжества, чиито владетели се смятали за по-по-най "богоизбраници" на грузинската земя. От тези междуособици държавата се е разпадала и единствената сила, която я е спасявала от заробване, е била Русия. Но при съветския разпад грузинците удобно забравиха миналото и се обърнаха срещу своята спасителка. Сега искат тя отново да ги приюти. Най-вероятно Путин ще откликне, но също вероятно е той да настоява за дълбоко покаяние, за истински катарзис. Едно лечение от дрогата е дълъг процес и отърсването на Грузия от зловредността на САЩ няма да мине само през отварянето към Русия. Путин ще настоява както за легитимирането на неутралитета в конституцията, така и за свиването на връзките със САЩ. Иначе какъв катарзис ще бъде!
Обръщението обаче е нов признак за злодейството и провала на САЩ. Признаците са не един и два: от Ирак, през Сирия, Либия, Афганистан, Бразилия, Венецуела, Боливия, а сега и Грузия. И Украйна, разбира се. Лидерът на провъзгласената ДНР Денис Пушилин разкри пред РИА Новости, че редовно получава имейли както от жители на контролираните от Киев райони на Донбас, така и от други части на Украйна, които споделят вярност към Русия. И ето какво пише в едно от тях: "Молим ви, вземете под своето крило целия Югоизток - Днепропетровск, Кривой Рог, Запорожието, Херсон, Николаев, Одеса. Уморихме се от корупцията и националистите, от соросоидите и нашия клоун Зе (президента Зеленски)". Дали махалото на историята не се връща в нормалното си положение?

Солени глоби за каране в аварийната лента

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

Солени глоби за шофьорите, ако карат в аварийната лента

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Oще 77,6 млн. лв. от Европа за социални електромобили

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 127

Няма интерес към безплатните антибиотици за деца

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 127

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 68

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 80

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 69

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 67

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 67

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 73

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ