20 Февруари 2026петък18:25 ч.

Петър Харалампиев излиза от ареста срещу 100 000 лева

автор:Дума

visibility 1578

Бившият шеф на Държавната агенция за българите в чужбина излиза от ареста срещу гаранция от 100 000 лева. Петър Харалампиев прекара повече от 7 месеца в ареста по обвинение в търговия с българско гражданство. Апелативният специализиран съд постанови днес, че той може да излезе на свобода срещу парична гаранция. Основният аргумент на съда е, че Харалампиев е прекарал в ареста почти максималния срок, в който може да бъде задържан под стража.
Според адвоката му Николай Кокинов решението на магистратите е справедливо. След 18 дни изтича максималният срок за задържане, който е 8 месеца.
Припомняме, че през октомври 2018 година при шумна акция на спецпрокуратурата Харалампиев бе арестуван заедно с още 20 души. Оповестено бе, че е разбита схема за незаконно издаване на удостоверения за български произход.
Обвинения получиха четирима души, а от тях само Харалампиев и секретарят на агенцията Красимир Томов бяха задържани под стража.
В края на миналия месец спецсъдът остави в ареста бившия шеф на агенцията, след като той за първи път поиска по-лека мярка за неотклонение.

 

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ