20 Февруари 2026петък11:13 ч.

Цялата площ на конструкцията е около 35 хил. кв. метра

Плаващ хотел ще произвежда електричество

/ брой: 73

автор:Дума

visibility 958

Нов екологичен плаващ хотел планира да генерира собствено електричество чрез въртене, докато гостите релаксират, съобщи "Евронюз". Замислена от Hayri Atak Architectural Design Studio (HAADS), конструкцията ще бъде напълно мобилна, което означава, че може да се придвижва от място на място и никога да не остава в постоянна позиция.

Изграждането на хотела е започнало през март миналата година и архитектите се стремят той да започне да работи до 2025-а. Първоначално ще е базиран в Катар, но има потенциал да бъде разположен в различни райони поради своята мобилност.

Дизайнът му включва минимално потребление на енергия и генериране на нулеви емисии. Тъй като хотелът ще се върти през целия ден, ще се произвежда ток за захранване на цялата сграда. Но гостите няма да се чувстват замаяни, тъй като ще отнема 24 часа, за да може конструкцията да се завърти на 360 градуса. Плаващият хотел ще бъде в зони с непрекъснати течения, за да се гарантира, че той винаги ще се върти.

Цялата площ на сградата е около 35 000 квадратни метра за общо 152 стаи. Ще има три различни входа, за да има достъп до земята по всяко време на деня, благодарение на 140-градусовия кей, който го заобикаля. Гостите ще се радват на закрит и открит плувни басейни, сауна, спа център, фитнес, игрище за миниголф и други зони за занимания.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 435

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 428

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 427

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 445

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 402

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 406

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 424

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ